Co za sporty a možnosti protáhnutí těla Praha nabízí zjistíte v neděli na Staroměstském náměstí

Jako tečka za Velikonočními trhy proběhne v neděli 12. dubna 2015 od 10 hodin na Staroměstském náměstí zajímavý festival Praha v pohybu, který návštěvníkům hlavního města i Pražanům představí možnosti sportu a aktivní turistiky. Program akce končí až ve 22 hodin.

Prahu tak čeká jednodenní festival s pestrou nabídkou sportů a aktivní turistiky v metropoli s názvem – Praha v pohybu/Prague in Motion. Prague City Tourism (Pražská informační služba) touto akcí zahájí letošní aktivní sezonu, kterou obohacuje řada významných sportovních klání, jakými jsou halové mistrovství Evropy, světový šampionát v hokeji nebo mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let. Lidé se budou moci na náměstí seznámit s tradičními i moderními formami pohybových aktivit a mnohé z nich si rovnou vyzkoušet. Bohatý program doplní soutěže o ceny i speciální akce na Staroměstské radnici.

dolanska„Tímto festivalem otevíráme letošní aktivní turistickou sezonu v hlavním městě, které v průběhu roku hostí řadu mezinárodních sportovních klání. Společně s téměř čtyřmi desítkami vystavovatelů chceme Pražanům i turistům dokázat, že Praha je městem moderního pohybu a že ji lze poznávat také aktivně,“ říká ředitelka Pražské informační služby – Prague City Tourism Nora Dolanská a dodává: „Našim cílem je turistům i samotným Pražanům ukázat, jaké sporty jsou v Praze nyní populární a pomoci jim objevit nová sportoviště, trasy nebo aktivity, o kterých doposud nevěděli. Mnohé z nich je navíc možné skvěle spojit s poznáváním Prahy. Zejména ti, kdo do hlavního města míří už poněkolikáté, mají sport takříkajíc v krvi nebo zde plánují strávit více než jen onen obligátní víkend, jistě ocení širokou nabídku činností – ať už se jedná třeba o paddleboarding na Vltavě, návštěvu ekomuzea s adrenalinovým výstupem na komín nebo cykloprohlídku Prahy s průvodcem.“

DSC03594Zástupci pražských sportovišť, sportovních sdružení, asociací a klubů si pro návštěvníky připravili například běžecké prohlídky města, nordic walkingové vycházky s výkladem, lekce jógy nebo zumby, ukázky sebeobrany Krav Maga a dokonce i vodní sporty. Představí se sportovci z beachvolejbalového klubu, České asociace létajícího disku, výrobci kol, Česká asociace dračích lodí, Klub českých turistů nebo společnosti, které se na sportovní turistiku v Praze specializují. Pod vedením zkušených trenérů a odborníků se do jednotlivých aktivit budou moci zapojit sami návštěvníci.
„Většinu z těchto aktivit si bude možné vyzkoušet přímo v prostoru Staroměstského náměstí. K dispozici zde bude třeba kanoistický trenažér, dále trenažér pro běžkaře nebo bazén naplněný vodou, ve kterém si děti vyzkoušejí jízdu na speciálních člunech. Ze Žlutých lázní přivezeme rovněž nová ´prkna´ pro různé boardové sporty a k vidění i vyzkoušení bude ještě mnoho dalších činností,“ upřesňuje Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která je organizátorem akce.

DSC06097Na hlavním pódiu se budou mezi exhibičními vystoupeními a soutěžemi po celý den střídat známí sportovci, které vyzpovídá olympijský vítěz v akrobatickém lyžování a moderátor festivalu Aleš Valenta. Mezi hosty budou vodní slalomář Vavřinec Hradilek, lezkyně Lucie Hrozová nebo reprezentant ČR v alpském lyžování Kryštof Krýzl. Za Českou unii bojových umění přijdou světoví šampioni Marek Procházka a Sandra Mašková.

Speciální program na 12. duben připravila i Staroměstská radnice. Akce „10 za 10“ vyzývá ke zdolání osobního prohlídkového rekordu při netradiční desetiminutové prohlídce. Za zvýhodněné vstupné 10 korun lidé absolvují prohlídku kaple, historických sálů a podzemí za 10 minut. Na konci čeká účastníky kvíz o ceny. Účast v radničním čtyřboji, ve kterém musí soutěžící získat na hrací kartu razítka ze všech budov historických pražských radnic, zase umožní volný vstup na speciální večerní prohlídku historických sálů a podzemí Staroměstské radnice. Soutěžní karty budou k dispozici v informačním stánku PIS – PCT na Staroměstském náměstí.

 

Čtyřka v obraze
Pavel Prchal při prezentaci svého projektu. Na hřišti je i twister. DSC01574 Na vyhlašování i o berlích! lanovka lanová dráha na Petřín 007 Pustíš mě si hrát?
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no