Akce Kolja si došlápla na drogovou scénu

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu 2. oddělení obecné kriminality, kteří se zabývají odhalováním trestných činů v souvislosti s drogovou problematikou, v minulých dnech realizovali akci pod názvem Kolja. V rámci tohoto opatření objasnili tři případy, ve kterých figurovali dvě ženy a dva muži.

 

 

 

 

Jan_Danek_ „V prvním případu kriminalisté zjistili, že v okolí Novodvorské ulice dochází k prodeji pervitinu koncovým uživatelům. Prošetřováním se podařilo zjistit, že jednatřicetiletý muž z Ukrajiny přibližně v období jednoho roku prodal v několika desítkách případů drogu v množství od 0,5 až do 2 gramů,“ říká mluvčí pražské policie Jan Daněk. Vzhledem k tomu kriminalisté požádali státního zástupce o předběžný souhlas s jeho zadržením a povolení k domovní prohlídce. Přitom u zadrženého a v jeho bytě nalezli několik gramů pervitinu, ale i marihuany. Muži pak sdělili podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí svody až na pět let. Kriminalisté zároveň podali podnět na jeho vzetí do vazby.

krimi drogy akce kolja  005 krimi drogy akce kolja  004 krimi drogy akce kolja  003 krimi drogy akce kolja  002V druhém případu kriminalisté zjistili, že si dvě ženy (26 a 30) vyráběly v pronajatém bytě drogy za použití různých chemických látek a procesů. Jedna z žen měla za úkol v lékárnách díky receptům obstarat medikamenty a druhá z nich vyráběla drogu pervitin nebo takzvaný Český heroin. Obě ženy v několika případech vyrobenou drogu předaly i svým známým. „I v tomto případu kriminalisté zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí svody až na pět let,“ vysvětluje Daněk další postup policie.

policie pčr 003V posledním případu se kriminalistům podařilo zjistit, že pětatřicetiletý muž z Vietnamu prodával koncovým uživatelům drogu pervitin. Tu prodával minimálně od poloviny loňského roku převážně v ulicích Prahy 4 po předchozí telefonické domluvě s klientem. Celkem těchto prodejů bylo minimálně sto. „Také tento muž si od kriminalistů vyslechl obvinění ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí svody až na pět let. Kriminalisté zároveň podali podnět na jeho vzetí do vazby,“ uzavírá výsledky akce Kolja policejní mluvčí Daněk

Čtyřka v obraze
DSC01626 Dáme vítězům cenu, nebo ne? bus pruvod 022 Výukové materiály. Starosta si prohlíží hnízdo bezdomovců. IMG_2337 (2)
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no