Zvuk sirén a hlas zvonů ve čtvrtek připomene oběti z Uherského brodu

Vláda ČR rozhodla o celonárodním symbolickém uctění památky osmi občanů České republiky, kteří zahynuli při střelbě v Uherském Brodě. Uctění památky proběhne ve čtvrtek 5. března 2015 ve 12:00 hodin, kdy se na celém území České republiky rozezní sirény na dobu 140 sekund.

Zvuku sirén nebude předcházet žádné upozornění či doprovodný text. Bude se jednat o nepřerušovaný tón. Hasičský záchranný sbor ČR na základě usnesení vlády zabezpečí spuštění systému varování a vyrozumění. Sirény budou spuštěny ze 14 krajských operačních středisek HZS ČR. Z důvodu houkání čtvrteční „piety“ byla pravidelná zkouška sirén plánovaná na 4. března 2015, zrušena. Vláda České republiky současně doporučila, aby se ve stejný čas, po stejnou dobu jako budou znít sirény, na celém území České republiky rozezněly také zvony a lidé tak měli možnost si připomenout památku všech obětí.

Zdroj: MHMP

Čtyřka v obraze
Ke "Kouzelnému stromu" dorazila snad celá třída Únava po doběhnutí. pop-up 302 Na poslední prezentaci pivovaru zahrál a zazpíval Justin Lavash. Vpravo je manželka Pavla Prchala. Kolikrát se turnajová figurína otočí? lanovka 003
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no