Zajděte se o víkendu podívat do centra na tradiční Velikonoční trhy, startují v sobotu odpoledne

Již tuto sobotu 21. března 2015 začnou v centru Prahy tradiční Velikonoční trhy. Na příchozí bude čekat jen na Staroměstském náměstí 104 stánků, v dolní části Václavského náměstí pak dalších 43 a doplňovat je bude i 13 stánků před Palladiem na náměstí Republiky. Kromě sezónního zboží zde návštěvníci najdou i občerstvení a na Staroměstském náměstí na ně bude čekat i bohatý kulturní program.

Staroměstské náměstí se na letošní jaro oblékne do žluté a zelené barvy. Prostoru budou dominovat čerstvě vylíhnutá kuřátka v dětském designu, která se objeví ve štítech stánků. Vrchol vyhlídkového mostu rozzáří velké žluté slunce z květin. Chybět nebude ani „velikonoční strom“ v podobě vyzdobené, asi 11 metrů vysoké břízy, původem z Krčského lesa, kterou již zdobí pentle v pastelových barvách, obří barevné kraslice a několik slamáků. Stánky pak olemují dekoratéři proutěnou jarní girlandou s květy, pentlemi a vajíčky.
Na náměstí najdete i několik menších břízek s pentlemi a slamáky a také pár „rozkvetlých stromů“ s lavičkami k odpočinku či dvě obří čtyřmetrové pomlázky, které budou zdobit střechu uzavřené zahrady s občerstvením.
Hlavně o víkendech zde pak i potkáte místní maskoty – dva zajíce a jedno žluťoučké kuře. Ti budou návštěvníků rozdávat bílá umělohmotná vajíčka, která si mohou vyzdobit, doplnit vzkazem a zavěsit na menší břízky. Organizátoři tak chtějí konkurovat zavlečené cizokrajné mánii se zámečky, která město spíše hyzdí a i poškozuje památky.

Tržiště v tradiční podobě

Velikonoční trhy 2015 - příprava SN 002Prostorové uspořádání trhů bude vycházet z osvědčeného modelu. Centrum velikonočního kulturního dění se na Staroměstském náměstí tradičně přesune do okolí pódia před palácem Kinských. U pomníku mistra Jana Husa pak najdou návštěvníci trhů dostatek stánků s občerstvením. Ve zbývající části pak budou především stánky se zbožím, které k Velikonocům patří – tedy s kraslicemi, pomlázkami a velikonočními dekoracemi. Pod již zmíněnou břízou pak najdete jarní mini ZOO s živými zvířaty. Za Husovým pomníkem se opět objeví orientační mapa o velikosti 4,5 x 3 metry, která pomůže s lepší orientací v prostoru, a hosté si podle ní lépe najdou konkrétní stánek, který hledají.
Prodejní domky se suvenýry a dekorativními výrobky budou otevřené každý všední den od 10 do 22 hodin. Stánky s občerstvením budou zprovozněny denně do půlnoci. Prosklená zahrada s nabídkou teplých a studených nápojů bude otevřená do 22 hodin. Otevírací doba se týká všech tří lokací trhů.
Změnu ale zaznamená Václavské náměstí, kde stavbu prodejních domků přizpůsobí organizátoři stavbě výtahu do stanice metra Můstek. Půdorys trhů je zde proto jiný než v minulosti. Úbytek plochy z Václaváku nahrazuje expanze do ulice 28. října (s menším počtem stánků) a do ulice Na Příkopě, kde jich je více. Z pochopitelných důvodů zde bude i chybět pódium.

Na jaký program se můžete těšit

Program na pódiu Staroměstského náměstí se bude tradičně soustředit na folklórní soubory a dětské sbory i taneční vystoupení s lidovou tématikou. Chybět ale nebude také koncert folkrockové kapely, festival dechové hudby, historická hudba z období gotiky a staropražské písně i kuplety. Novinkou je ale také program mezi návštěvníky trhů přímo na ploše obou centrálních náměstí. „Ve vybraných časech potěší denně hosty trhů pouliční program v podání několika interpretů. K vidění bude například Staroměstský dixiland, skupina Jazz No Problém, nebo Bohemians Bards v historických kostýmech se středověkou hudbou a další,“ říká programový ředitel společnosti Taiko Jan Žampa, který je i tvůrcem programu pro Staroměstské náměstí. První den trhů v sobotu 21. března 2015 otevře odpoledne program již tradiční akce mistrovství České republiky v otevírání ústřic.

Tak neváhejte a zajděte si třeba již o tomto víkendu Velikonoční trhy 2015 vyzkoušet!

Velikonoční trhy_vizuál 2

Čtyřka v obraze
Nástup na přípitek! DSC01673 bus pruvod 034 amococo 6 amococo 4 DSC01620
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no