Vodárna v Podolí zve na Dny otevřených dveří

V rámci oslav Světového dne vody si mohou zájemci zdarma prohlédnout Muzeum pražského vodárenství v Podolí. V sobotu 21. i v neděli 22. března 2015 bude mít muzeum otevřeno od 9:30 do 16:30 hodin. V loňském roce si na Světový den vody našlo do Podolí cestu skoro 4,5 tisíce návštěvníků.

Kromě prohlídky čeká na sobotní nejmenší návštěvníky i překvapení. „Pro malé děti jsme připravili divadelní představení o Zlaté rybce, které proběhne v sobotu od 11 a 14 hodin v čerpací stanici vodárny Podolí,“ vysvětluje mluvčí pořádající společnosti Pražské vodovody a kanalizace Tomáš Mrázek.

A na co se o víkendu můžete těšit?

Muzeum nabízí skutečné skvosty – vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. či model čerpacího soustrojí z rukou českého vynálezce Josefa Božka. Zároveň myslí i na současnost, například pro děti jsou připraveny interaktivní hry na moderních dotykových obrazovkách. „Letos jsme expozici doplnili o dvě čerpadla, která doplní ukázky čerpací techniky o stroje používané v nedávné minulosti. Exponáty jsou z roku 1955 a 1978,“ vysvětluje Mrázek. Novinkou je také „schodolez“ pro vozíčkáře, který umožní bezproblémový přístup do expozice, jež je koncipována jako bezbariérová.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAO muzeu

Historie Muzea pražského vodárenství sahá až do roku 1952, kdy první návštěvníci zamířili do suterénních prostor v tehdejším sídle Pražských vodáren na Národní třídě. Do areálu vodárny v Podolí se přestěhovalo v roce 1996. O rok později byla expozice s výstavní plochou o rozloze 800 m2, s depozitáři a přednáškovým sálem slavnostně otevřena.
Muzeum v loňském roce navštívilo přes jedenáct tisíc návštěvníků z České republiky i ze zahraniční mimo jiné z Francie, Německa, Velké Británie nebo USA.

O Světovém dni vody
Světový den vody se slaví již od roku 1993, a to vždy 22. března. Toto datum vyhlásilo Valné shromáždění OSN. Důvodem byla starost o ochranu vodních zdrojů na Zemi, která se stala s postupem globalizace a zlepšování životní úrovně lidí v mnoha zemích zcela nezbytnou. Letošním tématem je Voda a udržitelný rozvoj.

Čtyřka v obraze
pop-up 110 Přijela i Česká televize, jak všichni několikrát slyšeli. Soutěž o nejdelší jazyk. Šťastná ředitelka ZŠ Mendíků Jitka Poková. Kdesi na čtyřkajaku sedí i primátor. bus pruvod 052
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no