Ve středu někomu oněmí rádio a oslepne televize

Žižkovský vysílač v Mahlerových sadech čeká 4. března 2015 plánovaná výluka. Pokud vám tedy nepůjde televize či rádio, tak je ještě nevyhazujte. Pět minut po středeční půlnoci utichne jako první rozhlasové vysílání, které nad ránem vystřídá vysílání televizní. Od třetí odpolední by již zase měla běžet televize normálně.

Při plánované výluce vysílání bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie.

„Plánovaná výluka TV a rozhlasového vysílání ze žižkovského vysílače se dotkne pouze těch diváků, kteří přijímají signál právě z tohoto vysílače. Ostatních diváků, kteří na území Prahy přijímají signál z vysílače Cukrák, který rovněž pokrývá část Prahy, se výluka netýká. Žižkovský vysílač a vysílač Cukrák jsou provozovány v jednofrekvenční síti na stejných TV kanálech,“ vysvětlila našemu webu důvod, proč někomu může televize fungovat ve středu normálně, tisková mluvčí Českých Radiokomunikací Petra Miterová.

žižkovský vysílač TV Praha-město Mahlerovy sady 002Co a kdy tedy ve středu nepoběží

Výluka televizního vysílání potrvá od 6:00 do 15:00 hodin. Z vysílače Praha – město (Žižkov) nebude aktuálně vysílat veřejnoprávní multiplex 1 České televize, multiplex 2 s programy televizí Nova, Prima a TV Barrandov a multiplex 3 s programy Prima Love, Prima ZOOM, Óčko, Óčko Gold, TV Active, Sport 5, Šlágr TVa ČT:D/art. Výluka se týká také regionálního multiplexu 12 a regionálního multiplexu 8. Co jednotlivé multiplexy Českých radiokomunikací vysílají, najdete například na odkazu ZDE .

Na vysílači Praha – město (Žižkov) dojde také k přerušení rozhlasového vysílání, a to v době od 00:05 do 05:00 hodin. To se dotkne stanic ČRo Radiožurnál na frekvenci 94,6 MHz, ČRo Vltava na frekvenci 105,0 MHz, ČRo Regina na frekvenci 92,6 MHz, Frekvence1 na frekvenci 102,5 MHz, Rádio Impuls na frekvenci 96,6 MHz a Rádio City na frekvenci 93,7 MHz.

 

Čtyřka v obraze
lanovka lanová dráha na Petřín 007 pop-up 007 DSC01592 bus pruvod 018 Ohniště. Jižní spojka zastřešuje celý prostor.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no