V síti akce Zirkon uvízl i zdrogovaný řidič

V noci z úterý na středu proběhla v tomto týdnu u sousedů na Jižním Městě policejní bezpečnostní akce pod názvem Zirkon. Akce byla zaměřená především na snížení kriminality spojené s automobilovou kriminalitou. Věřme, že podobný „Zirkon“ přijde i k nám na „čtyřku“.

Více jak sto policistů čtvrtého policejního obvodu (bohužel se nekryje s územím Prahy 4 – pozn. red.) spolu se strážníky městské policie od osmé hodiny večer obsadili většinu komunikací v okolí Jižního Města a vytipovaná parkoviště, kde je zvýšený nápad trestné činnosti v oblasti vykradených a odcizených vozidel.
Kriminalisté v civilu tato parkoviště skrytě monitorovali, aby předešli páchání uvedené trestné činnosti. Během celé akce policisté zkontrolovali 582 vozidel a 693 osob. Při těchto kontrolách zjistili tři trestné činy spočívající v zákazu řízení motorových vozidel a jeden z řidičů usedl za volant pod vlivem drog. Také odhalili přes 70 různých přestupků, za které udělili pokuty ve výši téměř třicet tisíc korun.
Podle statistik bylo v roce 2014 ve čtvrtém policejním obvodu odcizeno 1759 dvoustopých vozidel, což je pokles proti roku 2013 o 37 případů. Pro srovnání v roce 2005 to bylo 8500 a v roce 2000 dokonce 9930 ukradených automobilů. Tedy počty těchto případů neustále klesají a tento klesající trend naznačují i první měsíce letošního roku.

Čtyřka v obraze
bus pruvod 014 bus pruvod 051 bus pruvod 049 Spiderman se na lezení po síti už moc těší. Jakub Smolík prý nikdy drogy nebral. Vítězná fotka - ženy nad 45 let
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no