Půlka Spořilovské spojky si dá na dva víkendy pauzu, bude se stavět protihluková stěna

Na dva víkendy uzavře TSK nově rozšířenou komunikaci Spořilovská ve směru na Brno v úseku Chodovská – Tűrkova, aby zde mohla být instalována nová mobilní protihluková stěna. První uzavírka je naplánována od 28. března od 7 hod. do 29. března 2015 do 18 hod., kdy dojde k instalaci patek a ocelových sloupů.

Druhá uzavírka pak proběhne po technologické přestávce a celá výstavba bude dokončena vložením panelů, která se uskuteční ve stejných časech ve dnech 18. a 19. dubna 2015.

Tato stěna je situována na ul. Spořilovská, resp. při pravém okraji nově rozšířené vozovky ve směru k ul. 5. května. Začínat bude pod mostem převádějícím Jižní spojku a bude probíhat skrz křižovatku s ul. Severní I. a dále touto ulicí pokračovat až k první křižovatce s ul. Severovýchodní I. Stěna bude osazena v odstavném pruhu, její délka je cca 240 m a výška se bude pohybovat v rozmezí 3,6 – 7,0 m.

spořilovská 005 spořilovská 006 spořilovská 009 spořilovská 014 spořilovská 019 spořilovská 020„Výhodou tohoto protihlukového opatření je rychlá montáž, kterou lze realizovat i s technologickou pauzou během měsíce, což by u klasické protihlukové stěny trvalo podstatně déle,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK.

Mobilní protihluková stěna se skládá ze základu, sloupů a vlastních protihlukových panelů. Základ je tvořen železobetonovými bloky, které jsou schváleny ministerstvem dopravy pro použití ve vozovce jako vodící stěny. Ocelové sloupy jsou navrženy jako vetknuté do kotevního základu a budou opatřeny žárovým zinkováním, což zvyšuje životnost komponentu. Rozmístění panelů je navrženo tak, že jde o kombinaci zvukově pohltivých a odrazivých panelů. Stabilita protihlukové stěny byla potvrzena statickým posouzením.

Čtyřka v obraze
DSC05500 Před ZŠ v Poláčkově čekaly další děti, kterým se tanec moc líbil. Když bez zavoní, romantika místa sílí. Dětská atmosféra, letos bylo na festivalu doopravdy hodně nejmladších. Žonglérský tríček. Přijela i Česká televize, jak všichni několikrát slyšeli.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no