O víkendu se rozjedou další pražské přívozy

Na redakci se obrátila čtenářka z Podolí s dotazem, jak vlastně fungují v Praze přívozy a zda je na ně potřeba nějaká speciální jízdenka? Jak jsme zjistili, tak může naše starší čtenářka být zcela v klidu. Na přívozech, z nichž některé fungují i celoročně, platí normální tarif a plavbě může zabránit jen velká voda.

V sobotu 28. března 2015 začne vlny Vltavy brázdit i ta část pražských přívozů, která se pravidelně na podzim ukládá k zimnímu spánku. Na přívozech, které vlastně „spadají pod pražskou MHD“, platí klasické tramvajenky i lístky pro jednotlivou jízdu a další vymoženosti přepravního tarifu pro Prahu a je na nich navíc zavedena i bezplatná přeprava kol.

Jak nám po telefonu potvrdili na přívozu P1 (Sedlec – Zámky), tak lístek si u nich „štípnete“ podobně jako v tramvaji či autobuse, a ten kdo ho nemá, si ho může bez problémů i koupit. Pokud se divíte, že se na přívoz dá i dovolat, tak nejste jediní. I nás překvapilo, že to funguje. A funguje i zajímavý odkaz ZDE , kde se o přívozech a jejich provozu dozvíte skoro úplně vše a hlavně i to, kde je najdete a jakou mají provozní dobu.

Letošní plná sezóna přívozů Pražské integrované dopravy (PID) začíná v sobotu 28. března 2015 a potrvá až do neděle 1. listopadu 2015. Koncem března tedy po zimní přestávce opět vyplují přívozy P3, P5 a P6 a druhá (posilová) sezonní loď na přívozu P2.

„Zásadní novinkou letošní sezony bude změna trasy přívozu P5, který bude nadále obsluhovat Císařskou louku, ale nově propojí výtoňskou a smíchovskou náplavku,“ říká Tomáš Prousek z odboru projektování dopravy ROPID. V trase Císařská louka – Výtoň – Náplavka Smíchov bude v provozu v základním intervalu 30 minut, v sobotu dopoledne v době konání farmářských trhů pak pojede každých 15 minut.

privozy-tabulka„Přeprava na přívozech se řídí Smluvními přepravními podmínkami PID, lze tedy přepravovat kočárky, jízdní kola, koloběžky, psy, hudební nástroje, nákupy z trhu apod. Na přívozech PID platí veškeré jízdní doklady PID pro Prahu včetně SMS jízdenek,“ říká tiskový mluvčí ROPOD Filip Drápal.

 

Všechny pražské přívozy v roce 2014 převezly 370 000 cestujících (z toho více než polovinu přívoz P2) a 31 000 jízdních kol.

planek_privoz_p6 planek_privoz_p5 planek_privoz_p3 planek_privoz_p2 planek_privoz_p1

Čtyřka v obraze
DSC01682 Zatím nás tu moc není. lanovka lanová dráha na Petřín 016 Když vás bolí nožičky, pomůžou starší... DSC02655 Týmové vítězství!
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no