O víkendu se rozjedou další pražské přívozy

Na redakci se obrátila čtenářka z Podolí s dotazem, jak vlastně fungují v Praze přívozy a zda je na ně potřeba nějaká speciální jízdenka? Jak jsme zjistili, tak může naše starší čtenářka být zcela v klidu. Na přívozech, z nichž některé fungují i celoročně, platí normální tarif a plavbě může zabránit jen velká voda.

V sobotu 28. března 2015 začne vlny Vltavy brázdit i ta část pražských přívozů, která se pravidelně na podzim ukládá k zimnímu spánku. Na přívozech, které vlastně „spadají pod pražskou MHD“, platí klasické tramvajenky i lístky pro jednotlivou jízdu a další vymoženosti přepravního tarifu pro Prahu a je na nich navíc zavedena i bezplatná přeprava kol.

Jak nám po telefonu potvrdili na přívozu P1 (Sedlec – Zámky), tak lístek si u nich „štípnete“ podobně jako v tramvaji či autobuse, a ten kdo ho nemá, si ho může bez problémů i koupit. Pokud se divíte, že se na přívoz dá i dovolat, tak nejste jediní. I nás překvapilo, že to funguje. A funguje i zajímavý odkaz ZDE , kde se o přívozech a jejich provozu dozvíte skoro úplně vše a hlavně i to, kde je najdete a jakou mají provozní dobu.

Letošní plná sezóna přívozů Pražské integrované dopravy (PID) začíná v sobotu 28. března 2015 a potrvá až do neděle 1. listopadu 2015. Koncem března tedy po zimní přestávce opět vyplují přívozy P3, P5 a P6 a druhá (posilová) sezonní loď na přívozu P2.

„Zásadní novinkou letošní sezony bude změna trasy přívozu P5, který bude nadále obsluhovat Císařskou louku, ale nově propojí výtoňskou a smíchovskou náplavku,“ říká Tomáš Prousek z odboru projektování dopravy ROPID. V trase Císařská louka – Výtoň – Náplavka Smíchov bude v provozu v základním intervalu 30 minut, v sobotu dopoledne v době konání farmářských trhů pak pojede každých 15 minut.

privozy-tabulka„Přeprava na přívozech se řídí Smluvními přepravními podmínkami PID, lze tedy přepravovat kočárky, jízdní kola, koloběžky, psy, hudební nástroje, nákupy z trhu apod. Na přívozech PID platí veškeré jízdní doklady PID pro Prahu včetně SMS jízdenek,“ říká tiskový mluvčí ROPOD Filip Drápal.

 

Všechny pražské přívozy v roce 2014 převezly 370 000 cestujících (z toho více než polovinu přívoz P2) a 31 000 jízdních kol.

planek_privoz_p6 planek_privoz_p5 planek_privoz_p3 planek_privoz_p2 planek_privoz_p1

Čtyřka v obraze
bus pruvod 027 Jižní spojka zastřešuje celý prostor. Jediná budova, která by mohla na místě zůstat. bus pruvod 036 lanovka na petřín 116 Děti mohly alespoň trochu zjistit, jaké to je, být slepým.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no