Nenaběhli jste náhodou i vy falešnému revizorovi?

Jeden až žasne, na co lidé dnes nepřijdou, když se snaží obrat své bližní o peníze. Podobný údiv je pak i na místě, na co mnozí z nás s vidinou profitu někomu naletí. Policie stíhá podvodníka, který předstíral, že je revizor a z lidí lákal peníze pod záminkou dobití Opencard. Nevíte o někom, kdo mu také naletěl?

„Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu 6. oddělení obecné kriminality pracují od konce srpna loňského roku na případu, který je kvalifikovaný jako trestný čin podvod. Konkrétně policisté zadrželi jednadvacetiletého muže, kterému kladou za vinu, že téměř ve čtyřiceti případech vylákal z lidí po celé Praze finanční hotovosti pod záminkou dobití Opencard a získání tak zvýhodněného jízdného do městské hromadné dopravy,“ říká mluvčí pražské policie Jan Daněk.

3Celé jednání spočívalo v tom, že poté co oslovil náhodně vytipovaného poškozeného a předstíral, že je revizorem dopravního podniku, nabídl oběti nejčastěji za částku 500 korun dobití její Opencard. Poté, co mu poškozený poskytl svoji kartu, předstíral pomocí čtečky těchto karet, nebo připojením k internetu skrze mobilní telefon, dobíjení této karty.  Následně předložil poškozenému domnělé potvrzení o prodloužení platnosti Opencard na období jednoho roku. Za tuto službu pak požadoval vydání finanční hotovost obvykle ve výši 500 korun.

Tohoto jednání se podle kriminalistů dopouštěl téměř po celém území metropole a oslovoval lidi jak na ulici, tak v nákupních centrech, zaměstnance různých obchodů, prodejce ve stáncích, ale jednou se třeba o uvedené jednání pokusil i v nočním klubu. Jindy zase oslovil na ulici prodejce zmrzliny a zmiňované dobití karty mu nabídl za částku 50 korun a zmrzlinu, což také dostal. V dalším případě pro změnu po prodavačce ve vinotéce za své „služby“ požadoval láhev šumivého vína, které pak také obdržel. Aby zvýšil svou důvěryhodnost, chodil oblečený do bundy nebo mikiny s logem dopravního podniku. V několika případech nabízel i vymazání všech pokut v databázi dopravního podniku. Samozřejmě k dobití karty nebo vymazání pokut nikdy nedošlo a lidé byli uvedeni v omyl.

Poškozených mohou být stovky, většina se ale stydí

Jelikož se kriminalisté domnívají, že jednadvacetiletý mladík může mít na svědomí těchto případů možná i několik stovek, žádají, aby se jim ozvali další poškození, kteří byli podvedeni. Jestliže mladíka na přiložených fotografiích poznáváte a také jste se stali jeho obětí, kontaktujte linku 158.
Případ je v tuto chvíli kvalifikovaný jako trestný čin podvod, za což v případě odsouzení pachateli hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Čtyřka v obraze
IMG_2332 (2) Rytíři se představují před turnajem. Agility zvládne každé plemeno. Dominikánský dvůr. Před ZŠ v Poláčkově čekaly další děti, kterým se tanec moc líbil. pop-up 007
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no