Národní technické muzeum přivítalo nového milionáře

Že je o Národní technické muzeum v Praze (NTM) od jeho znovuotevření v únoru 2011 stále velký zájem potvrzuje i dnešní milá událost. V půl jedenácté dopoledne zde přivítali návštěvníka s pořadovým číslem 1 000 000. Stal se jím šestiletý Pavel Pekař z Kytlice u Děčína, který přišel do muzea v doprovodu maminky.

Od znovuotevření NTM uběhly právě 4 roky a 40 dní a už se může pochlubit prvním novým milionářem. Šestiletému Pavlu Pekařovi pogratulovali a předali dárky generální ředitel Národního technického muzea Karel Ksandr spolu se starostou Prahy 7 Janem Čižinským.
Na novopečeného milionáře čekalo i překvapení – mohl se posadit do Tatry 87, kterou jezdili cestovatelé Hanzelka a Zikmund, mezi dárky mu pak největší radost udělal právě model tohoto vozu. Dále si prohlédl interiér salonního vozu císaře Františka Josefa I.

Co v muzeu bylo, je a bude?

„Během čtyř let bylo v NTM zpřístupněno 14 stálých expozic včetně Rudného a uhelného dolu a proběhlo zde přes 40 krátkodobých výstavních projektů. Kromě expozic je muzeum vybaveno restaurátorskými dílnami, depozitářem knihovny a archivu NTM a pracovnami odborných pracovníků,“ říká mluvčí muzea Adam Dušek. Muzeum se podle něj také věnuje edukační činnosti, pořádá velké množství doprovodných programů a řadu mimořádných akcí. V muzeu se pravidelně konají také koncerty festivalu Pražské jaro.

O víkendu 28. a 29. března 2015 v Národním technickém muzeu opět ožije technika, veřejnosti se již podruhé představí první parní lokomotiva vyrobená v České republice a na Den učitelů 28. března bude vstupné pro všechny návštěvníky v hodnotě 50 Kč.

MUZEA„V současnosti doporučujeme návštěvníkům kromě expozic výstavu Věda a technika – Dobrodružství, které Vás bude bavit!, která pestrou populární formou prezentuje 125 let technické a přírodovědné práce v české akademii věd,“ říká Dušek. Další stěžejní výstavy roku 2015 připomenou 200 let parního stroje a 150 let paroplavby u nás. „Pro milovníky historických automobilů jsme připravili i mimořádnou výstavu. V dopravní hale muzea budou na přelomu dubna a května představeny dva historické vozy Rolls-Royce a jeden historický automobil Bentley,“ dodává Dušek.

 

Jak je z výše uvedeného vidět, tak návštěvníci Národního technického muzea se mají na co těšit a vždy zde najdou něco nového a zajímavého!

O Národním technickém muzeu psal i náš spřátelený web, články najdete například zde: 1 ; 2 ; 3 .

Čtyřka v obraze
Vítězové kategorie do 59 let. Ženská jednička závodu - Lenka Fanturová DSC03296 pop-up 204 Fiat-Doblo-1 pop-up 206
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no