Na Spořilovské pokračuje výstavba protihlukové stěny

Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) začala 2. března 2015 s nutnými stavebními úpravami komunikace v ulici Spořilovská. V těchto místech dojde k výstavbě další části mobilní protihlukové stěny, která navazuje na první etapu realizovanou v loňském roce.

Pro instalaci mobilní protihlukové stěny (MPHS) jsou nutné stavební úpravy komunikace, které spočívají v rozšíření vozovky a zúžení středního dělícího pasu na úkor jižní obruby v celkové délce cca 191 m (ul. Spořilovská – Chodovská). Účelem stavebních úprav je vytvoření podmínek pro umístění mobilní protihlukové stěny a vyžádají si částečné om,ezení provozu na komunikaci.

Tato stěna bude situována na ul. Spořilovská, resp. při pravém okraji vozovky ve směru k ul. 5. května. Začínat bude pod mostem převádějícím Jižní spojku a bude probíhat skrz křižovatku s ul. Severní I. a dále touto ulicí pokračovat až k první křižovatce s ul. Severovýchodní I. Stěna bude mít délku cca 240 m a proměnnou výšku od 3,6 do 7 m. Při její stavbě budou nutná dopravní omezení – úplná uzávěra pro instalaci stěny

Doba realizace:
– Výroba komponentů mobilní protihlukové stěny: 09. 2. 2015 – 20. 3. 2015
– První část výstavby – rozšíření vozovky: 2. 3. – 27. 3. 2015 (dopravní omezení jeden měsíc)
– Druhá část – výstavba MPHS: 3-4/2015 (dva víkendy – termín bude upřesněn)

Zdroj: TSK

MPHS+Spořilov+2.etapa

Čtyřka v obraze
Celou show moderoval Honza Musil. Pozemek působí klidně, to by se v budoucnu mohlo změnit. Černé uniformy. DSC02583 Ceremoniář. Takhle ne!
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no