Když na ústřice, tak v sobotu odpoledne na Staromák

Velikonoční trhy v Praze na Staroměstském náměstí zažijí při svém prvním dnu – tedy v sobotu 21. března 2015 odpoledne – již tradiční akci, kterou je mistrovství České republiky v otevírání ústřic. Tak se zajděte podívat, „znehodnocený“ soutěžní materiál bude pak s citrónem k disposici fandícím!

První den trhů v sobotu 21. března 2015 otevře program již tradiční akce mistrovství České republiky v otevírání ústřic. Po 14 hodině budou mít šéfkuchaři za úkol otevřít na čas tři desítky ústřic typu Belon. Vítěze určí nejen rychlost, ale i výsledná úprava a čistota pracoviště. Otevřená ústřice nesmí obsahovat kousky škeble a musí být správně odříznutá a nepoškozená.

Vítěz postoupí na celosvětový šampionát v Irsku. Kuchařské klání se pokusí zapsat i do knihy rekordů. „Loni padly dva české rekordy. Loňský vítěz je rekordmanem v otevírání ústřic na čas. Zároveň jsme během šampionátu otevřeli nejvíce ústřic v průběhu jedné hodiny. Oba rekordy bychom rádi letos překonali,“ doplňuje za organizátory Bernard Schaut, který je členem poroty. Loňský vítěz Tomáš Hladík z Hospůdky u Gurmána otevřel 30 ústřic v čase 5.07 včetně penalizací. Diváci napínavého klání budou moci otevřené ústřice na místě ochutnat.

Po ústřicovém klání pak návštěvníkům trhů zazpívá mezi 16. a 17. hodinou dětský pěvecký sbor Sedmihlásek, na který naváže dvouhodinovým programem historická hudba v podání skupiny Bohemian Bards.

us2 us3 us4

Čtyřka v obraze
lanovka na petřín 105 AoA - Amococo - credit Peter Varga DSC01591 Kolikrát se turnajová figurína otočí? lanovka 001 pop-up 001
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no