Základní školu praktickou a speciální v Ružinovské ulici čeká dostavba

Rada hlavního města chválila tento týden záměr na dostavbu základní školy praktické a základní školy speciální v Ružinovské ulici v Praze 4. Přestavba pomůže vyřešit nevyhovující stav současných prostor školy, a to bez přerušení výuky. Nové prostory by mohli žáci podle předpokladů využívat již od září roku 2016.

Základní škola praktická a základní škola speciální, jež sídlí v Ružinovské ulici v pražské Krči, se dlouhodobě potýkala s nevyhovujícím stavebně-technickým stavem dvou budov, které v tomto školním roce denně využívá 131 žáků. „Původní plán na pouhou rekonstrukci vedlejší budovy, postavené jako provizorní v sedmdesátých letech minulého století, se ukázal již před šesti lety jako značně nevýhodný a komplikovaný. Při přípravě zateplení budovy byl zjištěn výskyt azbestu v obvodovém plášti a nevyhovující stav základů,“ říká radní hlavního města pro oblast školství Irena Ropková (ČSSD). Škole navíc chyběla jídelna a žáci museli za stravováním docházet do vedlejší střední školy.

ružinovská ružinovská3Rada hlavního města proto schválila záměr vybudovat zcela nový pavilon, který naváže na stávající hlavní budovu školy. „Součástí přístavby budou nové učebny plně odpovídající potřebám praktické i speciální školy, jídelna a nová tělocvična. Objekt bude navíc plně bezbariérový,“ popisuje výhody zvoleného řešení Ropková. „Po přestěhování žáků do nové budovy se otevře cesta k rekonstrukci stávající hlavní budovy a stržení vedlejšího provizorního objektu,“ dodává radní. Předpokládaným termínem zprovoznění nového pavilonu je září 2016.

Zájem o speciální výuku vzhledem k nárůstu počtu dětí s těžší formou autismu a dětí se středně těžkým mentálním postižením, pro které není vhodná integrace do běžných škol, rok od roku roste. I s tímto faktorem záměr počítá.

Čtyřka v obraze
Nově natřený maják. Krvežíznivé rytíře doplňovaly ctnostné dámy. Na atrakce se čekaly dlouhé fronty. lanovka lanová dráha na Petřín 001 DSC01563 Snad nikdo nespadne pod kola aut.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no