Začíná další etapa rekonstrukčních prací na Nuselském mostě

Také letos bude již třetím rokem pokračovat velká rekonstrukce Nuselského mostu. Související dopravní omezení vydrží zřejmě až do poloviny prosince a dotknou se jak řidičů, tak tentokráte i chodců. První omezení se objeví již o víkendu na přelomu února a března.

V sobotu 28. února a v neděli 1. března 2015 bude omezen provoz na severním předpolí Nuselského mostu (Praha 2), kde budou z důvodu příprav na opravu mostu uzavřeny levé jízdní pruhy v obou směrech v době od 9:00 do 17:00 hodin.

Dále bude v rámci pokračující opravy mostu uzavřen pravý jízdní pruh ve směru do centra. Doprava v tomto směru bude zachována ve dvou zúžených jízdních pruzích. Uzavírka začne 1. března v 17:00 hodin s přepokládaným termínem ukončení 15. 12. 2015. Po dobu rekonstrukce Nuselského mostu bude rovněž uzavřen chodník ve směru do centra. Rekonstrukce pravého pruhu ve směru z centra bude probíhat po dokončení prací ve směru do centra (termín bude upřesněn).

Co bylo a co bude

Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) pokračuje v celkové rekonstrukci Nuselského mostu. V roce 2013 proběhla oprava středního dělícího pasu a výměna stožárů veřejného osvětlení. V dalším roce 2014 TSK provedla instalaci nová izolace mostovky a nové povrchy vozovek ve středních a rychlých jízdních pruzích v obou směrech.

nuselský most (1)Letos zhotovitel provede novou izolaci mostovky, nový povrch vozovky v pomalém pruhu a nový přilehlý chodník ve směru do centra. Nedílnou součástí je sanace pláště celého mostu, která bude současně probíhat s prací na chodníkové římse a bude se provádět ze zavěšené lávky, opěry se budou sanovat z lešení od 15. 3. 2015. Investorem oprav je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, zhotovitelem společnost Dálniční stavby Praha, a.s.

„Celková rekonstrukce Nuselského mostu je plánována s výhledem kompletního dokončení v roce 2016. Jedná se o jednu z nejdůležitějších dopravních cest, kterou Praha má, proto celou rekonstrukci rozdělujeme do více etap, abychom zachovali potřebnou průjezdnost,“ uvedl šéf TSK Ladislav Pivec s tím, že: „Po celou dobu rekonstrukce budou vždy zachovány minimálně dva jízdní pruhy pro oba směry.“

Nuselský most: Most byl dostavěn roku 1973 a nesl až do roku 1989 jméno most Klementa Gottwalda. Práce na něm začaly již v roce 1967 demolicí 17 domů v Nuselském údolí. Má délku 485 metrů, šířku 26,5 m a průměrnou výšku nad údolím 42,5 m. Má železobetonovou rámovou konstrukci a čtyři pilíře. Dvě pole mostu mají rozpětí 68,5 m a tři 115,5 m. Tloušťka stěn je od 30 do 110 cm a uvnitř se nachází tubus metra, který má lichoběžníkový průřez a výšku téměř 6,5 m.

Čtyřka v obraze
DSC01618 bus pruvod 011 lanovka lanová dráha na Petřín 008 Maják hýří rudou. Vítězové v kategorii nad 60 let jsou stále ve formě. bus pruvod 005
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no