Vybíral z cizího konta, nepoznáte ho?

Od 9. prosince loňského roku policisté z místního oddělení Spořilov prošetřují případ krádeže peněženky a následný výběr peněz odcizenou platební kartou z bankomatu. Bezpečnostní kamery zachytily podobu muže, který z odcizených karet vybral hotovost. V případě, že muže na obrázcích poznáváte, kontaktujte linku 158.

Zatím neznámý pachatel využil chvilky nepozornosti poškozeného a z náprsní kapsy kabátu odloženého na židli v jedné z restaurací v Praze 4 na Budějovické ulici odcizil peněženku s doklady, platebními kartami a snubním prstenem. Následně neznámý muž, několik minut po krádeži peněženky, provedl výběr hotovosti jednou z odcizených platebních karet z bankomatu a vybral částku deset tisíc korun. Peníze se mu povedlo vybrat hlavně díky tomu, že devětatřicetiletý poškozený měl u platební karty přiložený PIN kód. Ač je to již téměř sisyfovská práce a neustále upozorňujeme na riziko spojené s nošením PINu u karty, stále se tyto případy opakují. „Nezbývá tedy opět upozornit na toto riziko a důrazně varovat před nošením PIN kódů společně s kreditními kartami. Usnadňujete tím práci zlodějům a zbytečně přicházíte o peníze!“ říká mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Shora popsaný případ policisté prošetřují jako podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Celý záznam výběru z bankomatu najdete na odkazu ZDE .

Čtyřka v obraze
DSC03295 DSC01622 Akci podpořil Richard Tesařík. Smutné tváře. Zatím prázdný stožár. Příroda uprostřed sídliště.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no