Už máte na autě platnou dálniční známku?

Kdo kvůli bezostyšným vykradačům aut či z jiného důvodu odkládal vylepení dálniční známky na čelní sklo svého auta, tak ten by měl zbystřit. Od neděle 1. února 2015 již musíte mít vylepenu novou. Tak pozor, ať zbytečně nezaplatíte pokutu se známkou připravenou ve šrajtofli.

Dálniční známka v České republice je v dnešní době pro všechny, kteří mají potřebu rychlého pohybu po celé ČR, téměř nezbytnost. V České republice spojují placené dálniční úseky velká a relativně vzdálená města a jejich dosažení s využitím klasických okresních silnic je téměř nereálné. Pokud máte zájem o pohyb po placených dálničních komunikacích s vozidlem s alespoň čtyřmi koly (pro motocykly je průjezd placených úseků zdarma), doporučujeme v některém z níže uvedených míst si známku zakoupit. Prodávají se s platností 10 dní, 1 měsíc a roční, které vlastně platí 14 měsíců. Právě platnost ročních známek je vždy do 31. ledna následujícího roku.

Pár informací na závěr
– Kompletní přehled placených úseků pro rok 2015 naleznete na stránkách sfdi.cz .
– Pro vozidla do 3,5 tuny mají následující cenu: 10 dní – 310 Kč, 1 měsíc – 440 Kč, roční – 1500 Kč. Vozidla nad 3,5 tuny platí pohyb po zpoplatněných komunikacích již většinou pomocí mýtného.
– Prodejní místa: většina benzínových pump, pobočky České pošty, ÚAMK – Žlutý Anděl, pobočky Cash Point, některé provozovny ABA, nálepkou označená další prodejní místa.
– V několika málo případech lze požádat o výměnu dálniční známky, více o výměně dálniční známky a pobočky které tuto službu umožňují naleznete ZDE .
– Informace pro ZTP i další občany, kteří mohou být osvobozeni od platby dálničních známek naleznete ZDE .
– Když vyrazíte na zpoplatněnou komunikaci bez platné dálniční známky nebo se starou známkou, může se vám to pěkně prodražit. Policisté vám totiž mohou udělit pokutu v blokovém řízení až do výše 5 tisíc korun, ve správním řízení pak až do 100 tisíc korun!
– Pokutu můžete dostat i v případě, že se starou dálniční známkou jedete mimo dálnici, tedy jste ji po skončení platnosti neodstranili – přestupek proti technickému stavu vozidla.

 

Čtyřka v obraze
Menší děti si zazpívají. DSC01636 Být požárníkem také není špatné. lanovka na petřín 101 Vítězná fotka - ženy nad 45 let První člověk nahoře!
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no