Sobotní koncert The Tap Tap na Václaváku měl velký úspěch

Pod sochou sv. Václava se v sobotu 21. února 2015 odpoledne uskutečnil dlouho očekávaný koncert skupiny The Tap Tap s názvem Už jsme trochu dál. Stovky přihlížejících během bezmála tří hodin bavili jak hudebníci ze skupiny, kterými jsou studenti a absolventi Jedličkova ústavu, tak i jejich hosté.

Nosným tématem koncertu skupiny The Tap Tap byla integrace postižených do majoritní společnosti a v průběhu odpoledne zde prezentovali jak sami účinkující, tak i jejich hosté, nepřeberné množství úspěšných příkladů.

[video:http://youtu.be/GiTIlOIEPQI]

S kouzlem sobě vlastním svoji integraci oglosoval člen kapely a její moderátor Ladislav Angelovič, jehož diagnóza zní: dětská mozková obrna. Sám o sobě s úsměvem tvrdí, že u něj všechno funguje, ale tak nějak divně. Po absolvování Jedličkova ústavu vystudoval střední školu a nyní studuje Filozofickou fakultu UK. „Nemám pocit, že bych někoho zdržoval, a pokud ano, tak jedině sám sebe,“ řekl.

„Hodně se toho za pětadvacet let od revoluce změnilo a věci před lety nemyslitelné dnes bereme jako samozřejmost. Třeba kapelu The Tap Tap a její koncerty – to by za komunistické diktatury bylo prostě nemožné. Je to nádherný příklad toho, jak jsme dnes dál. O hodně dál,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09). Městská část Praha 1 se skupinou dlouhodobě spolupracuje a starosta této akci tradičně udělil svoji záštitu. „Integrace neobohacuje jen handicapované, ale i ostatní. Díky ní vznikají nové příležitosti, nová přátelství a – jak vidno – i hudební skupiny,“ uzavřel Lomecký.

Kompletní záznam z vystoupení na Václavském náměstí najdete na odkazu ZDE .

Čtyřka v obraze
Mládí vpřed, gratulujeme vítězům závodu! lanovka 001 lanovka 002 bus pruvod 005 DSC01590 lanovka 003
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no