Řidiče na Jižní spojce překvapila policejní akce „Únor“

V sobotu nad ránem skončila dvoudenní bezpečnostní akce čtvrtého pražského policejního obvodu zaměřená na odhalování trestné činnosti, kontroly pobytového režimu cizinců, pátrání po hledaných osobách, odcizených věcech a podobně. Ušetřeni nebyli ani řidiči.

„Na bezpečnostní akci se podíleli policisté pořádkové, kriminální, cizinecké i dopravní služby, strážníci městské policie, pracovníci celního úřadu i živnostenského odboru magistrátu,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. A akci zaznamenala i řada našich čtenářů, byť z ní někteří přílišnou radost neměli, převážně řidiči.

Proběhly tisíce kontrol

DSC_0006-1024x677V souhrnu policie v průběhu celé akce zkontrolovala ve spolupráci s dalšími subjekty celkem 1651 osob (z toho 226 cizinců), 3746 vozidel a 33 objektů, včetně ubytoven i squatů. Na policejních služebnách skončilo celkem 13 osob, z toho 11 pro podezření ze spáchání trestné činnosti. Kriminalisté v rámci akce realizovali 55 pachatelů trestné činnosti, čímž objasnili 208 případů.

Ve vytipovaných ubytovnách a na stavbách policisté spolu s celníky zkontrolovali více než 300 osob, zjistili 12 případů porušení zákona o zaměstnanosti a zadrželi jednoho hledaného cizince. S pracovníky živnostenského odboru policie navštívila 10 vybraných bazarů a zastaváren. Při následné kontrole zboží policisté zajistili 4 věci pro podezření, že by mohly pocházet z trestné činnosti. Konkrétně se jednalo o mobilní telefon, vrtačku, přímočarou pilu a autorádio. Ve dvou případech zahájili pracovníci magistrátu s provozovateli řízení ohledně porušení ustanovení živnostenského zákona.

Vrcholem byla uzávěra na Jižní spojce

DSC_0086-1024x677Dvoudenní policejní akce vyvrcholila v noci z pátku na sobotu dopravně bezpečnostním opatřením na Jižní spojce v oblasti Barrandovského mostu. Policisté, strážníci, celníci i pracovníci magistrátu se zaměřovali na kontrolu zákazu požívání alkoholu i jiných návykových látek řidiči, problematiku ilegální migrace osob, převážení zbraní a drog, pátrání po hledaných osobách, věcech i odcizených motorových vozidlech. Během sedmihodinové akce policisté spolu s celníky a pracovníky magistrátu zkontrolovali více než 3 tisíce vozidel a 700 osob. V rámci akce policisté zjistili 87 přestupků v dopravě a uložili 70 pokut v celkové výši 30 400 Kč, zbývající přestupky oznámili do správního řízení. Policii se rovněž podařilo zajistit 1 odcizené vozidlo a zadržet 4 osoby podezřelé ze spáchání trestného činu, ve třech případech se jednalo o řízení pod vlivem alkoholu či jiné OPL a v jednom případě o maření výkonu úředního rozhodnutí. Celníkům se podle předběžných informací podařilo zajistit 80 litrů nadlimitního množství nafty a uspokojit pohledávky 4 dlužníků dle registru Celní správy.

Sami policisté hodnotí skončenou akci jako úspěšnou a v akcích podobného rozsahu chtějí pokračovat i v průběhu následujících týdnů a měsíců. Dlouhodobě klesající kriminalita v Praze je důkazem, že podobné a často se opakující policejní akce mají smysl.

Zdroj: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy , Foto – Policejní deník

 

Čtyřka v obraze
"To je lebka horské kozy, jaké u nás žijí?" "Kamzící"!" amococo 4 Lum 2 Tradiční bubeníci rozduněli Budějovickou, až DBK třásl. lanovka na petřín 124 DSC_0013
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no