Neděle ve znamení Dne dětské onkologie

Na náměstí Jana Palacha u Rudolfina se v neděli 15. února 2015 odpoledne uskuteční Den dětské onkologie – tradiční evropská akce se záměrem zlepšit péči o onkologicky nemocné děti a šířit povědomí o dětské onkologii. Zajděte si s rodinou užít nezapomenutelné odpoledne a dech beroucí videomappingovou show, která jej zakončí!

Akci, která začíná ve 14 hodin, organizuje rodičovské sdružení Haima CZ a koná se pod záštitou starosty Prahy 1  a pražského magistrátu. Ambasadorem akce je herec Jiří Mádl a zúčastní se jí i řada dalších osobností jak z kultury, tak i z politiky.

 

Den dětské onkologie je symbolem statečnosti dětských onkologických pacientů a jejich rodin. Je poctou dětem, které úspěšně podstoupily onkologickou léčbu, a vzpomínkou na ty, které onemocnění podlehly. Od roku 2011 se Den dětské onkologie koná každoročně 15. února pod záštitou Evropského parlamentu v řadě evropských metropolí. V roce 2015 se k této iniciativě připojila i Česká republika.

DDO_programProgram:

Program dne je rozdělen do dvou rovin. Odborná sekce zde informuje o problematice dětské onkologie (incidence nádorů v dětském věku, zastoupení diagnóz, úspěšnost léčby, věda a výzkum). Zábavná sekce pak přináší nezapomenutelný kulturní zážitek pro malé i velké.
Odborná sekce
besedy s bývalými dětskými pacienty
– fakta a mýty o rakovině dětí
varovné příznaky dětských nádorů
Zábavná sekce
– autogramiáda VIP osobností (herec Jiří Mádl ad.)
– vypuštění heliových balónků s přáním
– tvořivá dílna
– facepainting
– klauniáda
– videomappingová show na budovu Rudolfina od 3dsense (začátky v 18, 19 a 20 hod.)

Čtyřka v obraze
Zpěvák v akci. Nástup na přípitek! Část hřiště pro nejmenší. Starostův krátký proslov, slíbil pergolu. DSC01606 Mládí vpřed, gratulujeme vítězům závodu!
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no