Matějská začíná poslední únorový víkend

Tradiční Matějská pout odstartuje svůj již 42. ročník na pražském Výstavišti v sobotu 28. února 2015 v 10 hodin. Na návštěvníky zde bude čekat na 120 atrakcí až do 19. dubna 2015, kdy pouť oficiálně skončí. I potom ale bude v lunaparku stále ještě 22 atrakcí po celý zbytek sezóny.

Matějská pouť, která se pyšní každoročním prvenstvím v rámci ČR a je také první velkou poutí roku v celé Evropě, slaví letos i své historické jubileum – 420 let. První zmínka o pouti k dejvickému kostelu sv. Matěje je totiž již z roku 1595. Pravda, od té doby se zněmil jak charakter pouti – od církevního ke světskému zaměření, tak i místo konání, ale její obliba nikoliv.

Při letošním zahájení 28. února 2015 proběhne na Křižíkově fontáně od 18 hodin i slavnostní ohňostroj. Děti do 120 cm mají na pouť vstup zdarma, jinak stojí vstupenka od úterý do pátku 10 Kč, o víkendu pak 25 Kč. Pondělí je pak dnem zavíracím (mimo školních prázdnin a svátků). Návštěvní doba je Út – Pá od 14 do 21 hodin, v So a Ne pak 10 do 22 hodin.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKromě atrakcí, o kterých si povíme dále, na vás zde čeká také rozmanité občerstvení a prodej tradičního pouťového zboží.
Celý areál bude totiž prošpikován stánky s různým sortimentem. Nebudou chybět hračky, kanadské žertíky, bižuterie, textil a ražení pamětních mincí s různou tématikou, které si mohou návštěvníci vyrobit sami. Ani milovníci jídla nepřijdou zkrátka. Pro ně budou k dispozici stánky s nejrůznějším občerstvením od orientálních cukrovinek, suchých plodů až po pravá pouťová perníková srdce. K dispozici bude též řada restaurací (Pražan, Na Střídačce, občerstvení U Marolda, 5 občerstvení CHECK POINT). V areálu jsou samozřejmě i toalety a parkoviště, kam můžete přijet i autem z ulice Za elektrárnou. Další parkoviště je pak před samotným Výstavištěm či u hokejové haly.

Na co se letos můžeme těšit

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPro dětské i dospělé návštěvníky připravil organizátor akce, společnost Kočka s.r.o., na 120 různých atrakcí z Čech, Holandska i dalších států Evropy. Těm nejmenším (do 10 let) je určeno okolo třicíctky různých atrakcí, jako jsou například autíčka, řetízkové, hydraulické i podlahové kolotoče, Buggy auta, nafukovací skákadla či vláčky. Velkým lákadlem letošní Matějské pouti budou již podruhé dětské tanky, které jsou obdobou čtyřkolek a jezdí v terénu. Starší a odvážnější návštěvníci se určitě rádi pobaví, vyzkouší svou odvahu a přijdou načerpat dávku adrenalinu na velkých moderních technických zařízeních, která budou opět instalována v holandském lunaparku i na české atrakci Katapult. Samozřejmě nebudou chybět ani tradiční atrakce jako je staročeská Lochneska, střelnice či tradiční horská dráha a ruské kolo.

Kde hledat adrenalin

matějská pouť 002Spolupráce s holandským partnerem, který na Matějské pouti participuje již 21. rokem, přinese opět nové a „výživnější“ atrakce. Namátkou lze zmínit novou atrakci TOWER (volný pád 90 m), BOOSTER, hydraulika JUMBO, ROCK IT, strašidelný zámek THRILLER. Dále známé SNOW JET. CAROUSSEL (50m vysoký řetízkový kolotoč), hydraulickou mega atrakci SOUND MACHINE, horskou dráhu SUPER MOUSE a další desítky atrakcí včetně rozmanitých her zručnosti.

 

 

Nechybí ani charita

V rámci Matějské pouti se již tradičně uskutečňuje i Den pro zdravotně postižené děti. Letos je termín stanoven na pondělí 23. března 2015.
Celá akce je určena dětem s handicapem v doprovodu jejich rodičů, vychovatelů či kamarádů, dále pak dětským domovům, azylovým domům a ostatním ústavům. Veškeré atrakce jsou dětem k dispozici mezi 11. až 15. hodinou zcela zdarma. Kromě atrakcí mohou děti navštívit ve stejné době i stálou expozici exotických ryb, žraloků, korálů a sasanek Mořský svět či doprovodný zábavný program a vystoupení klaunů ze skupiny Medůza, který je vždy připraven speciálně pro tuto příležitost na Křižíkově fontáně.
Kromě toho pořadatel Matějské pouti chystá od 15 do 17 hodin na Křižíkově fontáně i koncert předních českých umělců. Na uspořádání Dne pro zdravotně postižené děti spolupracuje akciová společnost Rozvojové projekty Praha.

Až se brány pomyslně zavřou

Po ukončení Matějské pouti bude návštěvníkům parku po celý zbytek sezóny k dispozici cca 22 atrakcí. Provozní doba lunaparku zůstává stejná jako v době konání Matějské pouti.

 

Čtyřka v obraze
DSC01606 DSC06434 Střední kategorie - do 49 let. Elá hop! Dominikánský dvůr v současnosti. DSC01656
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no