Masopustní veselí pokračuje i o tomto víkendu

Prahu čeká druhý víkend ve znamení masopustního veselí a průvodů. Například v sobotu se můžete zajít podívat na Letňanský masopust, Malostranský masopust, Masopust v Toulcově dvoře, Střížkovský masopust či na Střešovickou zabijačku. O den později, tedy v neděli na vás čeká třeba Masopust v Zoo, Běh zlatých prasat či Masopustní průvod na Chvalském zámku.

Masopustní veselice mají podobně jako Velikonoce nestálé datum. Správně by se měly uskutečnit do Popeleční středy, která odstartovává čtyřicetidenní postní období, které je přípravou na oslavu Velikonoc. Letos je Popeleční středa 18. února 2015.

 

Sobota

masopust 003– O Malostranském masopustním veselí obšírně informovala nedávno naše spřátelená stránka na odkazu ZDE , tak jen pro připomenutí. Na Kampě program začíná již v 11 hodin (stánky se zabijačkovým občerstvením o hodinu dříve). To nejdůležitější a nejveselejší, tedy masopustní průvod masek, startuje po 13:30 hod. od hospody U Černého vola na Loretánském náměstí a na Kampu po mnoha zastaveních dorazí okolo čtvrté odpolední. Zde pak lidová veselice bude pokračovat až do 20. hodiny.

Letňanský masopust , v pořadí již čtvrtý ročník, se bude konat v sobotu 14. února 2015. Stejně jako v předchozích letech půjde průvod masek od radnice v Bechyňské ulici na Starou Náves, kde proběhne další část programu. Akce začne v 10:30 hod.

– Na Střížkovský masopust zve Občanské sdružení Spolek za veselejší Střížkov a MČ Praha 9. I tento ročník masopustu je tradičně tematicky zaměřen. Organizátoři rádi uvidí účastníky v maskách s námětem cirkusu. Sraz všech účastníků je 14. února 2015 mezi 13. a 14. hodinou a krátce poté vyjde masopustní průvod ulicí Chrastavskou. Dle počasí bude probíhat i po návratu masopustní veselice s cirkusovými atrakcemi, lidovou muzikou a můžete se těšit i na živé velbloudy. Na místě bude připravena řada stánků s občerstvením.

Masopust v Toulcově dvoře se také uskuteční v sobotu 14. února 2015. Těšit se můžete nejen na spoustu nádherných kostýmů, ale i na tradiční masopustní průvod starou Hostivaří. Hudbu, zpěv a celý bohatý program budete moci vychutnat společně s masopustními pochoutkami. Akce začíná již v 11:30 přípravou a výrobou masek, samotný průvod pak vyráží okolo 13:30 hod.

Střešovická zabijačka , v pořadí již druhý ročník, nabídne ukázky historického řeznického vybavení, s jehož pomocí bude připravena. Těšit se můžete na zabijačkovou polévku, jaternice, jelita, guláš, ovar, tlačenku, střešovické taliány a staročeské párky. Akce startuje v sobotu 14. února 2015 od 12 hodin v ulici Nad Hradním vodojemem. Od 17 hodin zde vystoupí kapela Bluesovej prejt a veselit se můžete až do 22. hodiny.

Neděle

masopust 001Masopustní průvod na Chvalský zámek proběhne v neděli 15. února 2015. Veselé masky vyrážejí ve 14 hodin od ZŠ Ratibořická, ale už od 13:30 hod. si můžete tamtéž zapůjčit masku od Spolku Molechet. Masopustní průvod poté navštíví starostku na Úřadě MČ, která předá vůdci průvodu Masopustní právo a bude pokračovat ulicí Mezilesí. Účastníky čeká zastávka, kde bude předveden Cirkus MUM a další zastávka u stodoly na Chvalské tvrzi, kde proběhne hon na medvěda, pořádaný Spolkem Molechet. Po přípitku u restaurace Sezona průvod dorazí na nádvoří Chvalského zámku, kde všechny přivítá víla Ohnivka. Proběhne zde soutěž nejlepších dětských masek, bude se hrát a zpívat a samozřejmě chybět nebude ani ochutnávka zabijačkových pochoutek.

Běh zlatých prasat aneb Masopustní zápolení v rámci Carnevale Praha proběhne 15. února 2015 od 14 hodin na Staroměstském náměstí. S mottem: Každý, kdo bude chtíti, může prasetem býti! se zde uskuteční dovednostní zápolení v masopustních disciplínách. Na výherce jednotlivých kol pak čeká náležitá odměna.

Pražská Zoo v neděli 15. února 2015 nabídne Pravý český masopust . Akce na oslavu 10 let od založení areálu Dětské zoo je spojena se staročeskými hody a průvodem masek. Masopustní veselí v zoo začíná ve 13 hodin a končit má až o páté odpolední, tedy se zavíráním zahrady.

Následují plakátky na ty akce, které se nám podařilo dohledat 🙂

Čtyřka v obraze
amococo 3 DSC01662 Na hřišti je i twister. Nápisy na zdech. Braník! Braník! DSC01684
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no