Dospěláci, vyrazte v pátek večer za strašidly!

Akce, kterou na pátek 13. února 2014 od 21 hodin připravilo Muzeum pražských pověstí a strašidel z Mostecké ulice, se správně jmenuje Strašidla s hvězdičkou aneb Erotika v pražských pověstech. Muzeum se totiž rozhodlo, že ke „svátku zamilovaných“ přispěje i svou, byť trošku netradiční, trochou do mlýna…

Že je večerní Malá Strana s Kampou vděčným námětem pro toulání se Prahou nemůže být pochyb. Když si odmyslíme hordy severských strašidel v podobě řádně posilněných studentů, kteří zde právě tráví prázdniny, tak nám zbudou už ta nefalšovaní strašidla česká. A právě na ně se můžete zajít podívat.

 

_DSC6157„Myslíte si, že pověsti a strašidla jsou jen pro děti? Rádi vás přesvědčíme o opaku,“ říká mluvčí muzea Filip Jan Zvolský. Noční vycházka za strašidly s hvězdičkou totiž vůbec pro děti není a dospělákům strašidla na ní odhalí víc, než jen tajemství svých osudů. „Znáte třeba nahou Cecilku ze Sněmovní ulice? Helmrechtnice, hampejznice, nevěstky a jinak pojmenované lehké děvy z celé Prahy, a nebo kuplířku Kulíčkovou z Karmelitské?,“ drobně nastiňuje tematické zaměření procházky Zvolský. Podle něj se ale i za okny a dveřmi počestných domácností často odehrávají drobné veselosti, které účastníky procházky dokážou rozesmát a snad i trochu polechtají po těle. „To správně hambaté ale na vás pak bude čekat až po 22 hodině v tichu a klidu Muzea pražských pověstí a strašidel,“ dodává Zvolský.

Trasa procházky, která je opravdu určena spíše kategorii 18+, začíná u Muzea pražských pověstí a strašidel v Mostecké 18 a pokračuje po ose – Josefská – Tomášská – Sněmovní – Thunovská – Zámecká – Malostranské náměstí – Tržiště – Karmelitská – Prokopská – Maltézské náměstí – Velkopřevorské náměstí –  Hroznová – na Kampě – U Lužického semináře – Mostecká – Muzeum pražských pověstí a strašidel. Celkem musejí účastníci počítat s časovou náročností i s muzeem 2,5 hodiny. „Mohou s námi vyrazit i vozíčkáři, jen by měli být fyzicky zdatnější a budou muset oželet posledních 30 minut pod točitými schody, dostanou ale 50% slevu,“ dodává s úsměvem Zvolský a ve veselém duchu pokračuje: „Kočárky nechte doma i s obsahem, zvířata jsou povolena za podobných podmínek jako v MHD, jen nesmějí pak kostlivcům ohlodávat končetiny a páchati zvěrstva během procházky je zakázáno.“

No, a protože každá sranda něco stojí, měli by si dospělí na vycházku připravit 250 korun, studenti pak o 50 Kč méně. Vzhledem k tomu, že stejná vycházka přímo na sobotu je již beznadějně plná, tak doporučujeme se podívat na odkaz ZDE , kde je rezervační formulář, případně si přímo zavolat na telefon 257 221 289, zda je ještě na vycházku volné místo.

 

Čtyřka v obraze
Sova pálená, samička. V sedm večer již na trati skoro nikdo nebyl. Vítězná fotka - ženy nad 45 let Akci podpořil Richard Tesařík. DSC01654 Vlajka je tu!
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no