Další dějství komedie zvané Blanka

Hlavní město zřejmě tunelový komplex Blanka v dubnu neotevře. Na vině má být tentokráte špatný stav kabelů technického zabezpečení, které měla poničit voda. Magistrát informaci, se kterou přišla jako první ČTK, zatím příliš komentovat nechce s tím, že se o dalším postupu bude tento týden teprve jednat.

Hlavní město si nedávno nechalo zpracovat posudek od soudního znalce, který naznačuje, že by se měly vyměnit kabely technického zabezpečení. Například lednová měření ukázala, že u více než 70% kabelů poklesl izolační stav o 99%. Kabely měly poškodit jak přívalové deště v loňském roce, tak i vlhké prostředí tunelu, se kterým se při návrhu technologií a jejich realizaci prý nepočítalo. Pokud by se muselo vyměnit větší množství kabelů, tak se spekuluje o zdržení v řádu měsíců a objemu stovek milionů korun.

„Ještě v prosinci to vypadalo, že pokud nebudou muset být kabely vyměněny ve větší míře, tak bude plánovaný dubnový termín splnitelný. Nicméně teď se ukazuje, že to nejspíš není možné,“ uvedl pražský radní pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD) a dodal: „Tunelový komplex neotevřeme, dokud si nebudeme naprosto jisti tím, že je pro řidiče bezpečný“.

Blanka květen 2014 003 Blanka květen 2014 002Severozápadní část městského okruhu ve variantě Blanka (Dana a Hana nebyly vybrány) se do územního plánu dostala v září 1999. Po sedmi letech byl v roce 2006 vybrán dodavatel (Metrostav) a na jaře 2007 začaly práce. Hotovo mělo být v říjnu 2011. Již v listopadu 2009 se termín otevření mění na prosinec 2012. V srpnu 2011 se objevuje jako termín zprovoznění první půle roku 2014, nejlépe 1. květen. Jak se pak měnily v posledních letech politické reprezentace ve vedení města a blížily se komunální volby, tak byla Blanka a její otevření stále více i politikem a předmětem soudních sporů či arbitráží. Tomu odpovídaly i další slibované termíny. Hovořilo se o 2. prosinci 2014 (svátek mají Blanky), přelomu března a dubna 2015, dubnu 2015 a nyní je vše opět ve hvězdách.

Čtyřka v obraze
DSC01620 pop-up 007 AoA - Amococo - credit Peter Varga 2 Diváctvo fandí svým školám (skoro všichni). A už visí nový. Jaroslava Křupalová, Martin Píša a Pavel Caldr při pietním aktu.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no