Čtyřka připravuje miliardový rozpočet

Radní čtvrté městské části schválili návrh rozpočtu na rok 2015. Praha 4 má podle něj letos hospodařit s částkou přesahující 1 miliardu korun. Rozpočet je koncipován jako vyrovnaný, rozdíl mezi příjmy a výdaji ve výši necelých 300 milionů korun chce radnice krýt vlastními zdroji městské části.

Rozpočet bude schvalovat Zastupitelstvo městské části Praha 4 na svém jednání 11. března 2015. „Naším cílem je mít rozpočet, který nezadluží městskou část a přitom zajistí kvalitní služby pro naše obyvatele,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice) a dodal: „Zastupitelstvu navrhneme investice v řádu desítek miliónů korun, například na obnovu koupaliště Lhotka, výstavbu domova pro seniory Hudečkova, rekonstrukci bytů v Táborské ulici a obnovu školky Znojemská.“

stepanekMenší investiční prostředky půjdou podle starosty do navýšení kapacity mateřské školy Němčická. Městská část také dokončí zateplení čtyř školek, další peníze půjdou do hřišť a herních prvků, mimo jiné na Zeleném pruhu a Na Mlejnku. „Obnovujeme chodníkový program a investovat budeme i do bezmotorové dopravy a bezbariérových řešení ve veřejném prostoru. Chystáme investice v zeleni a vnitroblocích včetně sanace Branické skály. Dokončit bychom měli úpravy v Branickém divadle,“ uvedl dále starosta Petr Štěpánek.

Plánované příjmy jsou 757 784,6 tis. Kč a výdaje 1 041 015,2 tis. Kč. Schodek ve výši 283 230,6 tis. Kč bude kryt vlastními zdroji městské části.

 

Čtyřka v obraze
Schody u kostela sv. Prokopa v Braníku. lanovka na petřín 121 DSC03302 DSC01571 Takhle ne! Čeká se na pana cukráře.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no