Branické ledy 2015 přilákaly skoro dvě stovky zimních plavců

Poslední víkendovou sobotu v lednu si v Braníku dali dostaveníčko aktivní otužilci, aby si změřili síly na tradiční akci Branické ledy. Při nulovém vzduchu a pouze čtyřstupňové vodě se na trati různých délek vydalo na 193 plavců. Akci pořádal I. plavecký klub otužilců Praha.

13. ročník Branických ledů se letos již počtvrté plaval také jako Memoriál Ladislava Nicka, nestora československého zimního plavání, který si s otužilci naposledy zaplaval právě na Branických ledech v roce 2011. Plavci na jeho památku vzpomněli spolu s jeho synem při zahajovacím nástupu a pak už se šlo na věc.

Díky pomoci velkého počtu záchranářů mohlo naráz do vody i větší množství otužilců, a tak po proudu spluly prakticky hned neměřené kategorie 100 a 250 m (celkem 57 lidí). Pak už také doplavávali první borci z měřené trati 500 m (31 mužů a 3 ženy). Díky tomu, že Vltava tekla poměrně svižným tempem, měli nakonec v cíli časoměřiči plné ruce práce a dá se říci, že se někdy i v nulovém vzduchu pěkně zapotili. Pomohla k tomu i měřená trať na 750 metrů, na kterou vyrazilo 19 mužů a 12 žen. Nejdelší trať, tedy rovný kilometr pak absolvovalo největší množství závodníků – 71 a i zde bylo více pánů tvorstva (56), než něžného pohlaví (15).

Nejstaršíbranické ledy 2015 02m účastníkem soutěže byl královéhradecký Jiří Soukup (1927), z dam pak Blanka Vyskočilová (1939) a shodně nejmladšími byli David Sebera a Pavel Schirlo (oba 1998).
Závodu se zúčastnili i nejlepší čeští zimní plavci, dorazili také borci z Anglie a ze Slovenska. Mezi jinými plavali nejdelší kilometrovou trať například přemožitelé kanálu La Manche, Dana Zbořilová, Richard Haan a letošní vítěz Roztislav Vítek, který si na závod odskočil z reprezentačního srazu dálkových plavců, které trénuje.

Branické ledy byly zároveň posledním závodem, na kterém mohli plavci plnit limity na Mistrovství ČR ve volném způsobu, které je na pořadu v sobotu 7. února 2015 v Brně. V Praze se v této sezóně Českého poháru v zimním plavání představí plavci ještě jednou, když 28. února 2015 bude venkovní nevyhřívaný bazén Plaveckého stadionu Podolí hostit Mistrovství ČR v prsařském způsobu.

Více fotografií z akce najdete na odkazech ZDE či ZDE nebo přímo pod článkem organizátora na odkazu ZDE , kde najdete i kompletní výsledkovou listinu.

Čtyřka v obraze
Celou show moderoval Honza Musil. Nově natřený maják. Poznáte všechny druhy? bus pruvod 029 Na poslední prezentaci pivovaru zahrál a zazpíval Justin Lavash. Vpravo je manželka Pavla Prchala. Ale všem to sluší.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no