Dále, od Hradu dále…

Pražský hrad se na dva dny uzavírá. Správa Pražského hradu oznamuje, že od pondělí 26. ledna do úterý 27. ledna 2015 cca do 14:00 hodin bude zcela uzavřen areál Pražského hradu. Návštěvnické objekty a výstavy se otevřou až ve středu dne 28. ledna v 9:00, resp. 10:00 hodin.

 

 

 

 

Rozsáhlá bezpečnostní opatření, které si vynutí skoro dvoudenní úplné uzavření areálu Pražského hradu, souvisejí s konáním již 4. mezinárodního fóra o holocaustu s názvem Let My People Live, který v metropoli pořádá Evropský židovský kongres (EJC). Letošní ročník mezinárodní akce je zaměřen na problematiku nárůstu náboženské nesnášenlivosti a extremismu v Evropě.

623452V pondělí 26. ledna 2015 v době zhruba od 12 do 18 hodin proběhne ve Španělském sále po úvodních projevech státníků panelová diskuse ke třem tématům. Následovat by měla slavnostní recepce pro více než 500 hostů v Obecním domě na náměstí Republiky.
V úterý 27. ledna 2015 by zhruba od 10 do 12 hodin mělo ve Španělském sále proběhnout závěrečné setkání fóra s projevy zřejmě následované malým koncertem klasické hudby. Odpoledne by se měla část hostů vydat i do Terezína.

A jaká dopravní omezení vzniknou v souvislosti s touto akcí?
Na Praze 1 bude v některých lokalitách snížen počet parkovacích míst a dojde i k úplné uzavírce některých ulic nebo jejich částí (hlavně v okolí Obecního domu). Kompletní přehled najdete na odkazu ZDE . Pro automobilovou dopravu bude uzavřeno i Hradčanské náměstí a to v době od pondělních 7:30 do úterních cca 15 hodin.

Čtyřka v obraze
Zazpívala i Míša Sejnová. U gilotiny, kterou používali nacisté, na lidi padá tísnivá atmosféra. DSC01673 DSC01592 Čichám, čichám holčičku! Takhle ne!
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no