ZASTUPITELÉ HLAVNÍHO MĚSTA SE POPRVÉ SEJDOU PŘÍŠTÍ STŘEDU

1. ustavující zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy pro volební období 2014 – 2018 se uskuteční ve středu 26. listopadu 2014 od 9 hodinve velké zasedací síni Nové radnice na Mariánské náměstí. Zastupitele podle zákona svolal dosavadní primátor Tomáš Hudeček.

V samotném oznámení o svolání zastupitelstva se dále píše, že v případě potřeby bude jednání pokračovat následující den na stejném místě a ve stejném čase.
Po zahájení složí zastupitelé požadovaný slib, který je nutnou podmínkou pro zachování jejich mandátu. Samotné osvědčení o zvolení dostanou noví zastupitelé ještě před prezencí. A jaký je zatím předpokládaný program jednání?

Má tyto body:
1. Schválení programu jednání
2. Volba návrhového a volebního výboru
3. Volba primátora/primátorky hlavního města Prahy
4. Volba náměstků primátora/ primátorky hlavního města Prahy
5. Volba členu Rady hlavního města Prahy
6. Zřízení výborů Zastupitelstva hlavního města Prahy a volba jejich předsedů, ·místopředsedů a členů
7. Stanovení počtu uvolněných členů Zastupitelstva hlavního města Prahy
8. Závěr

Zastupitelstvo hl. m. Prahy tvoří 65 členů, kteří jsou voleni občany hl. města Prahy v komunálních volbách na 4 roky. Pro volební období 2014 – 2018 jsou zastoupeny tyto strany, hnutí a koalice: TOP09, ODS, ČSSD, KSČM, ANO 2011, Česká pirátská strana, Trojkoalice SZ, KDU-ČSL, STAN. Zastupitelstvo zasedá zpravidla jednou měsíčně (příp. podle potřeby i jinak) a jeho zasedání jsou veřejná. Z průběhu zasedání se pořizuje zápis, do kterého má každý občan právo nahlédnout.

Zastupitelstvo rozhoduje o významných a zásadních záležitostech týkajících se hlavního města Prahy, např.: předkládá návrhy zákonů poslanecké sněmovně, schvaluje po projednání s městskými částmi rozpočet hl. města Prahy, program rozvoje celého města i územních obvodů, vydává obecně závazné vyhlášky, uděluje čestná občanství a ceny hl. m. Prahy.

zdroj: pravapraha.cz

Čtyřka v obraze
Gallery: Oslavy Dne Země Památka stále vypadá velmi monumentálně. Ne, není to tak, jak si myslíte. Děti se hlásí. Výslech starosty. lanovka lanová dráha na Petřín 020 Na hřišti je i twister.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no