NELEKNĚTE SE ZKOUŠKY SIRÉN

Ve středu 5. listopadu 2014 proběhne na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12:00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 2 minut.

Na území hlavního města Prahy budou těsně před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.

V metropoli je varovný signál šířen prostřednictvím 431 sirén. Z toho je 211 elektrických sirén celoplošného systému varování v majetku státu, které jsou schopné generovat pouze akustické signály. Autonomní systém varování a informování hl. m. Prahy disponuje 220 elektronickými sirénami, které jsou majetkem města a umožňují poskytnout hlasovou informaci o povaze a druhu hrozícího nebezpečí a způsobu ochrany před takovým nebezpečím.


Ověřování provozuschopnosti jednotného systému varování se na základě vyhlášky Ministerstva vnitra ČR opakuje každou první středu v měsíci, a to od října roku 2002. Zkouška systému v hl. m. Praze je aktivována z Operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy.

Před vlastní zkouškou bude v 11:58 hodin z  Operačního střediska krizového štábu hl. m. Prahy odeslána informace o chystané zkoušce cestou elektronických sirén autonomního systému varování a informování hl. m. Prahy v následujícím znění:
„Vážení občané, z důvodu prověření provozuschopnosti se dnes ve 12:00 hodin rozezní poplachové sirény na území hlavního města Prahy trvalým tónem po dobu 2 minut.“
„Dear visitors, In order to check the serviceability of the emergency sirens in the area of the City of Prague, an uniterrupted 2-minute tone will resound today at 12:00 a.m.“

zdroj: pravapraha.cz

Čtyřka v obraze
Při pietním aktu se vzpomínalo jak venku před věznicí, tak i v jejích prostorách. pop-up 204 DSC01627 Kdesi na čtyřkajaku sedí i primátor. lanovka lanová dráha na Petřín 001 bus pruvod 013
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no