Pozor na lži ve schránkách!

Už i na Čtyřce se začínají používat prapodivné nástroje předvolební kampaně. Ve snaze ovlivnit výsledky voleb se do schránek lidí dostala příručka „Volební rádce Prahy 4“.

V ní „profesor Vladimír Šedivý“ radí komu dát hlas v komunálních volbách v naší městské části. Podle pamfletu je profesorem politologie na Arkansaské univerzitě ve Small Rock.

Arkansaská univerzita ale nesídlí ve Small Rocku, nýbrž ve městě Little Rock. Že by se pan profesor při psaní místa svého působení „překlepl“? Pokud na univerzitu zavoláte, zjistíte, že tam žádný profesor Šedivý nebo Sedivy nepůsobí.

Jako zdroj stranických preferencí na Praze 4 pak leták označuje agenturu ABC Research. Schválně si tento název zkuste napsat do vyhledávače nebo do obchodního rejstříku… nic takového nenajdete.

Je i s podivem, jak autor příručky postupoval při výběru „nejvýraznějších osobností“ jednotlivých stran. U některých se rozhodl pro předsedu strany, který v Praze vůbec nekandiduje, jinde slučuje kandidáty do magistrátního zastupitelstva a městské části.

Šíření lživých letáků pár dní před volbami ve snaze ovlivnit hlasování, nejen že je nedůstojné, ale pro celkovou kulturu politiky na Praze 4 škodlivé.

Nenechme ze sebe dělat hlupáky!

Čtyřka v obraze
Přemopslíkováno. bus pruvod 054 DSC01646 Časopis Hrana měl svůj stánek, děti mohly vytvářet své vlastní komiksy. DSC01654 Spiderman se na lezení po síti už moc těší.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no