Občané si stěžují na novou jednosměrku v Krči

Na městskou část se obrátily desítky občanů, kterým vadí nové značení ulice K sídlišti v Krči. Dosud byl před školou na Kavčích horách obousměrný provoz, nyní se objevila jednosměrná ulice. Opatření, které mělo pomoci bezpečnosti před školou, se nelíbí místním, musí nyní objíždět celý blok. A kvůli nepřehlednosti je nyní situace před školou nebezpečnější, než byla dříve.

Podle starosty Pavla Caldra je za změnu značení zodpovědný radní Jiří Bodenlos. „Mělo se to projednávat veřejně, minimálně o tom měla rozhodnout Rada městské části,“ říká starosta, který o změně dopravního režimu nevěděl. Podle něj je nynější řešení krajně nešťastné. „Není možné, aby tisíce místních obyvatel v Krči trpěli kvůli desítkám rodičů, kteří dovážejí své děti do školy,“ prohlásil starosta.

Ředitelka školy Helena Pondělíčková se nad změnou značení také zarazila, o možné jednosměrce ale věděla již dříve. „Před dvěma lety jsem byla poprvé oslovena s tím, že co bychom říkali, kdyby kolem školy byla jednosměrka,“ vysvětlila ředitelka, podle které se pak dlouho nic nedělo. Několikrát se téma objevilo na školské radě a až před třemi týdny přišla informace, že změna značení se měla uskutečnit již před prázdninami. „Pak další informace nebyla, v pondělí ráno ale už to byla ulice v novém systému,“ doplnila Pondělíčková.

Ta je dlouhodobě pro jednosměrnou ulici, o bezpečnost dětí v okolí školy se obává. Nelíbí se jí ale přístup městské policie, která místo aby stála před zákazem vjezdu a informovala o novém značení řidiče, tak pokutuje rodiče před školou. Rodiče i místní obyvatelé, kteří o jednosměrce neví, nemají podle ní po přijetí před zákaz vjezdu prakticky jinou možnost, než do něj vjet. „Pokud je nechají jet až k nové značce, tak vjedou do pasti. Dopředu nemohou, doleva je průjezd zakázán a doprava je úzká komunikace mezi vilkami, kde parkují auta,“ upozornila ředitelka. V současnosti je situace podle ní nebezpečnější, než před zavedením nového značení.

Podle starosty může změnu značení nazpět zařídit jeho zástupce Bodenlos, pod kterého odbor dopravy městské části spadá.

Čtyřka v obraze
Mladé tanečnice. Selátko kamsi odešlo. DSC01650 S jídlem se většinou nehraje! Umění ale bourá pravidla. Věnec od radnice. DSC03306
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no