NA MAGISTRÁTU SE RÝSUJE VLÁDA ANO, ČSSD A TROJKOALICE

Vítěz komunálních voleb v metropoli – hnutí ANO – má mít v radě hlavního města pět míst, ČSSD a Trojkoalice po třech. Rozdělení postů a rezortů ještě není jisté, uvedené počty dávají ale tušit, že ANO hodlá obsadit primátorské křeslo.

O rozdělení počtu zástupců v radě dnes informovali zástupci vznikající koalice. Ta by měla v zastupitelstvu metropole jen tu nejtěsnější většinu, tedy 33 mandátů. Představitelé koalice také potvrdili, že již mají v některých programových prioritách shodu. Jde například o stavbu metra linky D, zlevnění roční jízdenky MHD či nulovou toleranci hazardu v Praze. Pokud by se novým primátorem stala Adriana Krnáčová (ANO), tak by byla historicky první ženou v čele metropole. Další jednání mají pokračovat ve čtvrtek.
Ještě dopoledne se snahy nové koalice o dohodu na vládnutí pokusila zvrátit TOP 09, která ve volbách skončila o jediný mandát druhá za ANO. Za podporu nabízela ČSSD pozici primátora. To ale sociální demokracie odmítla s tím, že první pokus na sestavení koalice náleží vítězi voleb.

zdroj: www.pravapraha.cz

Čtyřka v obraze
pop-up 007 DSC01626 AoA AMOCOCO Letterkenny IRELAND 2012 JPG Týmové vítězství! Kde se můžou vyfotit s olympioniky. Pustíš mě si hrát?
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no