Svatováclavské velebení okouzlí průvodem i hlasem Anety Langerové

Již zítra se uskuteční v parku Na Jezerce od 11 hodin nyní již tradiční Svatováclavské velebení, děti i dospělí si užijí středověké tržiště, rytířské kolbiště, ale i sérii koncertů. Jako zlatý hřeb odpoledne vystoupí Aneta Langerová.

Velebení se koná od roku 2006, každoročně na něm zpívají známé osobnosti, například vloni šlo o Jakuba Smolíka. „Folk je ta pravá hudba pro pohodu a dobrou náladu,“ láká i na letošní program starosta Pavel Caldr, podle kterého minulé vedení radnice tomuto jemnějšímu žánru příliš neholdovalo.

Akce začne v jedenáct hodin krátkým průvodem, před půl dvanáctou již začnou hrát Poutníci, předvedou se kejlklíři i břišní tanečnice. Po obědě vystoupí Martin Maxa, následovat bude šemířské vystoupení a další hudební produkce. V pět hodin pak nastoupí česká slavice Aneta Langerová, která sváteční den svým jedinečným hlasem zakončí.

Děti určitě potěší stánky plné sladkostí, jízda na ponících, jejich rodiče pak stánky s keramikou nebo medovinou, nebude samozřejmě chybět ani další chutné občerstvení.

Jako každý rok přijdou i zvířátka z cirkusu Berousek, již ráno tak mohou děti potkat například lamy.

A pokud nebudete mít hudby dost, přímo na svatého Václava můžete zamířit do společenského sálu na nuselské radnici, kde od 15 hodin bude zpívat nový čestný občan Prahy 4 a farář kostela Jiří Kusý, který býval sólistou opery v Plzni. Navíc vystoupí i emeritní sólistka Státní opery v Praze Dagmar Vaňkátová. Na akci jsou pozvaní podle radnice zástupci všech církví sídlících na Praze 4, ale i kardinál Dominik Duka.

Leták na koncert na nuselské radnici.

Leták na koncert na nuselské radnici.

Čtyřka v obraze
Navrhovaná vizualizace Branického dvora po rekonstrukci. Schody u kostela sv. Prokopa v Braníku. Klidné zátiší s graffiti. Krvežíznivé rytíře doplňovaly ctnostné dámy. Centrum substituční léčby Remedis. Rybníček! A žijí u něj kuňky.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no