Novodvorská se promění příští sobotu na hrad

Jak bude vypadat přeměna kulturního centra Novodvorská na hrad? Opevní se? Přibudou mu věže? Sami se můžete přesvědčit v sobotu 20. září, kdy od jedné hodiny odpoledne začne představení loutkového divadla Zvoneček.

„Čekají Vás soutěže, hry, postavy z Vašich oblíbených pohádek, a když se Vám podaří osvobodit princeznu, třeba pro Vás budou mít i nějaký dáreček,“ láká v pozvánce divadlo, navíc se budete moci od půl čtvrté podívat i na pohádku Princ Bajaja.

Tradiční loutkové divadlo Zvoneček bylo založené Jiřím Vorlem už v roce 1969 v reakci na okupaci sovětskými vojsky. Tehdy on a jeho rodina pro velký divácký zájem přešli od hraní v předsíni mezi dveřmi do prádelny svého domu v Branické ulici. Již v roce 1968  pan Vorel odkoupil staré loutky od potomka legendárního českého loutkáře Matěje Kopeckého. Tyto loutky hrály v prvních hrách pro dospělé publikum podle textů starých mistrů z národního obrození (Posvícení v Hudlicích, Herkules aneb Boj s čerty).

Netrvalo dlouho a Zvoneček, který se jmenuje podle starého zvonce, jenž otevírá každé divadelní představení souboru, se přesunul z prádelny dál v Branické ulici do bývalé moravské hospody.

Kvůli neshodám s vedením branického kulturního domu se  Zvoneček v roce 1983 přestěhoval do Kulturního centra Novodvorská, kde působí dodnes. Za dobu své existence na Novodvorské vychoval tři generace diváků a také herců. Repertoár se změnil v dětský, pohádkový a jeho šíře se ustálila na zhruba 20 hrách, které se hrají ze zvukových nahrávek, na kterých mluví například Vlastimil Brodský, Petr Kostka nebo Ondřej Vetchý.

Čtyřka v obraze
amococo 3 Nebojuje se pouze proti drogám u škol, ale proti drogám celkově. DSC06494 Kristus na věži. Hodící se název ulice. bus pruvod 015
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no