Nejlepší hasiči se utkají na v sobotu na Pankráci

Na Pankráci se v sobotu 6. září sejdou nejlepší hasiči z celé České republiky, aby se utkali v soutěži Iron Fireman.

Závod má více jak desetiletou tradici a odstartoval v České republice vlnu soutěží v TFA (Toughest fireman alive – Nejtvrdší hasič přežívá). Stále si uchovává původní prvky této velmi náročné a divácky atraktivní exhibice.

Akce se koná od 10:00 hodin mezi budovou CITY EMPIRIA a nákupním centrem Arkády Pankrác.

Závod začíná rozbalovaním dvou řad hadic na délku přes 70 metrů. Dále hasiči musí překulit těžkou nákladní pneumatiku, přenést dvě 30kg závaží a přeskočit dvakrát dvoumetrovou bariéru. Před vstupem do budovy CITY EMPIRIA ještě přenesou 80kg figurínu a následně vyběhnou do 26. patra. Vše v zásahové výstroji a s dýchacím přístrojem bez přestávky. Je to tak nejvyšší výběh ze všech závodů v TFA konaných v ČR.

Iron Fireman je nejtěžší hasičský závod, který prověří fyzickou i psychickou zdatnost hasičů. Na startu je i několik žen, které závod absolvují ve stejném reřimu jako muži. Své síly změří jak profesionální, tak dobrovolní hasiči z celé republiky.

Diváci si mimo samotný závod mohou prohlédnout hasičskou techniku, včetně letištního speciálu, který běžně mimo areál Letiště Václava Havla nevyjíždí. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou šanci vidět obří hasičský speciál na vlastní oči.

Čtyřka v obraze
Zazpívala i Míša Sejnová. Atmosféru doplňovaly květiny. Přijela i Česká televize, jak všichni několikrát slyšeli. Pohled do kutlochu. Kavárna na půl cesty. bus pruvod 025
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no