Jak ochránit životní prostředí a bezpečnost lidí ve městě budou prezentovat firmy v Podolí

Praha 4 se jako jediná městská část připojila k Evropskému týdnu mobility, v pondělí 22. září se díky ní budou v Podolské ulici prezentovat firmy, které by mohly usnadnit život Pražanům, včetně zvýšení jejich bezpečnosti.

Akce se uskuteční v ulici Podolská od křižovatky Nedvědovo náměstí po křižovatku s ulicí Levá od 8 do 18 hodin.

V rámci akce by se měli lidé dozvědět, jak se dají alespoň částečně řešit problémy se znečišťováním ovzduší a jak omezit využívání automobilů a tedy cestu ke snižování emisí.

Občané si můžou poslechnout o nasazování servisních elektrovozidel a automobilů na stlačený zemní plyn skupinou ELTODO. Firma vysvětlí i svůj postup ke zvýšení bezpečnosti a pohody chodců, například v oblasti veřejného osvětlení, a při řešení městské hromadné dopravy (preference MHD).

Pražská plynárenská bude propagovat CNG projekty včetně autopůjčovny vozidel na CNG. Společnost GSI distribution představí dvoukolová ekologická vozítka Segway. Kola Víšek představí kolekci elektrokol Trek a Crussis s možností testovací jízdy a zajistí bezplatnou kontrolu a servis jízdních kol návštěvníků. Cykloservis Engel Bike představí veřejnosti historii kol včetně praktických ukázek. Svoji prezentaci představí veřejnosti Hygienická stanice hlavního města Prahy a městská policie.

Čtyřka v obraze
DSC01683 Před ZŠ v Poláčkově čekaly další děti, kterým se tanec moc líbil. DSC01620 Funebrák - dobrovolník pro vrhače nožů. DSC01666 pop-up 204
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no