Do Krčského lesa se vrátil kalous ušatý

Do prostoru Nad lesním divadlem se ve středu večer vrátil kalous ušatý. Jako mládě ho našli Pražané pod zničeným hnízdem a předali ho do péče ošetřovatelům záchranné stanice lesů hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy. Odborníci se o sovu několik měsíců starali a připravovali ho na návrat zpět do volné přírody.

Mládě kalouse našli Pražané v květnu. Sova byla ve velmi zuboženém stavu, byla podvyživená a bez lidské pomoci by zcela jistě nepřežila. V záchranné stanici ošetřovatelé o kalouse pečovali až do doby, kdy byl již schopen ulovit si potravu sám. Ve specializované rozlétávací voliéře cvičil svoje křídla, schopnosti lovu a získával kondici, kterou potřebuje pro přežití v přírodě.

Kalous ušatý patří spolu s puštíkem obecným mezi nejčastější sovy, které mohou Pražané v hlavním městě zahlédnout. Své jméno získal podle „oušek“ na hlavě, která jsou tvořena chomáčky peří. Loví především brouky, hraboše a myši a někdy si troufne i na potkana. Když se přitiskne ke kmeni stromu, je díky svému ochrannému zbarvení rázem takřka neviditelný. Na jaře mohou lidé kalouse zaslechnout, jak se pokouší upoutat pozornost samičky „tleskáním“ křídel o sebe.

Stanice v Praze zajišťuje nepřetržitou 24 hodinovou službu a je nejvytíženější záchrannou stanicí v České republice. Od začátku letošního roku přijala do své péče již 2 000 zvířecích pacientů a z toho 18 sov.

Čtyřka v obraze
DSC01634 Kristus na věži. IMG_2337 (2) Starosta (v pozadí primátor). Mladé tanečnice. bus pruvod 012
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no