Zastupitelstvo souhlasilo, radnice odkoupí a obnoví koupaliště Lhotka

Praha 4 odkoupí areál zaniklého koupaliště na Lhotce od soukromého investora za cenu 58 milionů korun. Rozhodlo o tom dnes zastupitelstvo městské části. K financování bude se použije výnos z prodeje školní budovy Jánošíkova Prvnímu obnovenému reálnému gymnáziu (PORG) ve výši přes 60 milionů korun.

„Jsem rád, že zastupitelé nákup pozemků koupaliště schválili,“ uvedl starosta Pavel Caldr. „Otevírá se tím možnost obnovit a znovu otevřít tento unikátní přírodní areál veřejnosti, a zároveň je toto rozhodnutí definitivní zárukou, že na tomto místě nikdy nevyroste žádný developerský projekt.“

Radnice o obnovení oblíbeného koupaliště usilovala dlouho. Areál je nyní majetkem soukromé společnosti Eco-Investment, která ho získala v roce 2005 od státu a plánovala ho využít pro výstavbu rezidenčního bydlení.

„Soukromý investor nechtěl o prodeji koupliště vůbec slyšet. Nakonec se mi ho podařilo po složitém vyjednávání přesvědčit, aby nám koupaliště prodal,“ popsal komplikace, které prodej provázely, starosta. Původně investor požadoval za areál koupaliště s 23 tisíci metry čtverečních zelených ploch 70 milionů korun. „Jednali jsme několik měsiců a dojednanou cenu považuji za nejlepší možný výsledek, kterého jsme mohli dosáhnout,“ dodal Caldr.

Školní budovu Jánošíkova, kterou má nyní PORG v nájmu, městská část nepotřebuje a nebude potřebovat ani v dalších letech, kdy bude vrcholit demografická křivka. Městská část zřizuje 20 základních škol s 11.815 místy. V letošním roce je navštěvuje podle radnice 8.337 žáků, skoro 3.500 míst zůstává neobsazených a to je dostatečná rezerva i proto, že zhruba 1.000 dětí v základních školách není z Prahy 4 a dokonce ani z hlavního města. Podle studie, kterou si městská část nechala zpracovat, do roku 2025 nebude potrebovat větší kapacitu v základních školách, než nyní má.

„Koupaliště není po více než dvou letech bez řádné péče v dobrém stavu, ale jsem připraven udělat vše pro to, aby od dubna 2015 mohlo opět sloužit veřejnosti. Pro prvni etapu obnovy máme vyčleněno 7 milionů korun,“ uzavřel starosta.

Čtyřka v obraze
Občas se objevil i kýč, ale dětem se podobné věci líbí. IMG_0659 DSC01658 DSC01567 DSC01634 Být požárníkem také není špatné.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no