V Nuslích střílel mladík po muži plynovou pistolí

Ve středu večer krátce po dvacáté hodině policie informace o muži, který v Kloboučnické ulici ohrožuje zbraní ostatní spoluobčany. Na místo okamžitě vyjely nejbližší hlídky z okolí.

Jako první byla v ulici Kloboučnická nuselská hlídka, která si podezřelého muže ihned všimla. Následovalo několik výzev ze strany policistů, aby mladík zanechal svého protiprávního jednání.  Na tyto výzvy muž nereagoval, proto jej policisté museli, za pomoci donucovacích prostředků, zpacifikovat.

Následným šetřením pak kriminalisté zjistili, že pachatel si nejprve objednal pizzu v nedalekém stánku, kdy při odchodu ukázal obsluhujícímu personálu zbraň, kterou měl za opaskem. Dále pokračoval do Kloboučnické, kde se snažil navázat konverzaci s dvěma muži, kteří seděli ve své dodávce. Ti mu ale řekli, že s ním mluvit nechtějí, ať odejde. Výtržník na to reagoval tím, že vytáhl pistoli, kterou měl za pasem, natáhl závěr a začal na muže mířit. Ti se polekali a začali z místa utíkat.

Pak se podezřelý vydal směrem k ulici Mendíků, kde velmi tvrdě vrazil do manželského páru, to však zpozoroval devětačtyřicetiletý muž, který ulicí procházel a manželského páru se zastal. Celá situace vygradovala ve slovní rozepři, kterou podezřelý řešil tím, že vytáhl zbraň, a dvakrát proti muži z bezprostřední blízkosti vystřelil. Krátce po tomto incidentu útočníka zadrželi zmiňovaní policisté.

Třiadvacetiletý muž putoval do psychiatrického zařízení a v současné chvíli je podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouleté vězení. K žádnému zranění osob naštěstí nedošlo.

 

Čtyřka v obraze
Na sokolníkovi a jeho dravci mohly děti oči nechat. A už jede! bus pruvod 055 Aleš Kýr před pamětní deskou věnovanou Emilu Lánymu. Zpěvák v akci. podoli
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no