Policisté během víkendu zatkli tři lidi, kteří vylupovali auta v Nuslích

Uplynulý víkend vyjížděli pražští policisté ke dvěma případům vloupání do vozidel, kdy se jim podařilo zadržet tři podezřelé osoby přímo na místě činu. Oba případy se staly jen několik metrů od sebe s odstupem deseti hodin.

K první události vyjížděli policisté v sobotu krátce po dvaadvacáté hodině do ulice Bartoškova. Tam se podle oznámení vloupal muž se ženou do zaparkovaného kabrioletu a to tak, že prořízli plátěnou střechu.

Policie přijela na místo ve chvíli, kdy oba ještě seděli ve vozidle a prohledávali ho. Z toho důvodu zřejmě usoudili, že nemá cenu zapírat a k vloupání se ještě na místě doznali. Třicetiletá žena a sedmadvacetiletý muž následně skončili na místním oddělení, kde si vyslechli obvinění ze spáchání trestných činů krádež, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což v případě odsouzení hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. Nutno také zmínit, že oba mají bohatou trestní minulost majetkového charakteru a muž má nastoupit do výkonu trest.

K druhému případu vyjížděli policisté v neděli deset minut před osmou hodinou ráno do Vlastislavovy ulice. Tam se podle oznámení pachatel po rozbití bočního okénka vloupal do zaparkovaného vozidla, ze kterého odcizil tahací harmoniku. Policisté proto začali pátrat po okolí a na muže narazili v již jednou zmiňované Bartoškově ulici. Ten také zhodnotil, že nemá policistům cenu zapírat, protože v tašce nesl právě odcizenou tahací harmoniku a na oblečení měl střepy z rozbitého okénka. Zřejmě proto se ještě na místě k vloupání do vozidla přiznal. Šestatřicetiletý muž také skončil na místím oddělení, kde si vyslechl obvinění z trestného činu krádež, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na tři léta. Za povšimnutí stojí i to, že má 26 záznamů v rejstříku trestů za majetkovou trestnou činnost a v lednu loňského roku byl amnestovaný.

Čtyřka v obraze
Krvežíznivé rytíře doplňovaly ctnostné dámy. DSC01679 DSC_0025 Centrum substituční léčby Remedis. Pohled do nitra vozidla. bus pruvod 028
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no