Modřanští hasiči mají novou stříkačku

Hasiči dlouhodobě bojují se stárnoucím vozovým parkem, požárníkům z Modřan se ale nyní podařilo získat novou cisternovou automovilovou stříkačku, která včetně DPH stála více než 6 milionů korun.

Peníze v posledních letech šly na otevření nové hasičské stanice v Modřanech, která byla uvedená do provozu loni v prosinci. Bohužel v ní ale byla stará auta.

Nová stříkačka má výkon požárního čerpadla 2000 litrů za minutu, objemem nádrže na vodu 4000 litrů a nádrže na pěnidlo 250 litrů je určená pro smíšený provoz. Je střední hmotnostní kategorie, váží 16 000 kilogramů, na délku měří osm metrů, na šířku dva a půl metru a vysoká je přes tři metry. Kabina pro osádku je čtyřdveřová, prodloužená, sklopná 1 + 1 + 4, tedy pro hasiče dostatečně prostorná. Skříň nástavby nádrže na hasiva a čerpací zařízení jsou uložené na nerezovém pomocném rámu. Na obou stranách nástavby jsou tři schránky na požární příslušenství kryté roletami z lehkého kovu, čerpací zařízení je přístupné zezadu.

 

 

Čtyřka v obraze
DSC01613 Zahrada láká, zahrada volá. Lum 2 Tluče bubeníček, tluče na buben... DSC01606 U gilotiny, kterou používali nacisté, na lidi padá tísnivá atmosféra.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no