Žena u metra na Vyšehradě šermovala nožem

I z příjemné procházky večerní Prahou na Vyšehrad se může stát adrenalinový zážitek. V pondělí městská policie řešila dva případy, kdy lidé ohrožovali ostatní nožem.

První incident se udál krátce před polednem na Václavském náměstí, kde hlídku strážníků z Prahy 1 oslovila rozrušená cizinka s tím, že ji ve vestibulu stanice metra Můstek ohrožoval neznámý muž s nožem v ruce a požadoval po ní drogy. Hlídka ženu následovala na místo události, kde mladá žena strážníkům označila agresivního muže, který ji měl ohrožovat. Strážníci podezřelého muže za použití donucovacích prostředků omezili pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě. Při bezpečnostní prohlídce u něj hlídka skutečně nalezla zavírací nůž. Podezřelý se poté strážníkům přiznal, že potřeboval drogy. Na místě se hlídce přihlásil i svědek, který potvrdil, že zadržený s nožem v ruce ohrožoval i další kolemjdoucí.

Druhý případ se stal večer nedaleko stanice metra Vyšehrad. Tam kontaktovala strážníky dozorčí stanice s tím, že u nedaleké restaurace mladá žena ohrožuje s nožem v ruce skupinku lidí.

Když strážníci doběhli na místo, žena opravdu s kuchyňským nožem v ruce mávala před skupinkou vyděšených mužů. Strážníci ženu důrazně vyzvali, aby nůž odložila na zem. Žena ihned uposlechla. Strážníci všechny osoby ztotožnili a celý případ následně předali přivolané hlídce policie, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Čtyřka v obraze
pop-up 203 Jak se lépe unavit než ve skákacím hradu? Pirátská klapka. Turnaj rytířů na koních. Petiční výbor v čele se Soňou Poduškovou. bus pruvod 009
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no