Voda v Michli by měla začít téct zítra večer

Kvůli pondělní bouřce se propadla silnice v ulici Na Křivině v Michli. Od nahlášení propadu pracují na odstranění závady pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací. Půda v okolí propadu je podmáčená.

V ranních hodinách dorazili na místo starosta městské části Pavel Caldr, vedoucí odboru stavebního a statik.

Statik zkontroloval bytový dům, u kterého došlo k propadu chodníku a silnice, konstatoval, že nehrozí žádné nebezpečí ztráty stability dotčeného objektu, neboť aktivní zóna napětí pod základy domu je mimo jámu. V případě zhoršení stávajícího stavu, zvětšení jámy směrem k objektu, je nutno opakovat kontrolní prohlídku.

„V případě nutné evakuace jsme připraveni pomoci a máme k dispozici 100 volných míst v ubytovně na Novodvorské,“ uvedl starosta Pavel Caldr. „Pro obyvatele byla zajištěna náhradní pitná voda včetně svozu odpadu. Dodávka elektrické energie a plynu do okolních domů nebyla omezena.“

Voda by měla být zprovozněna během středečního večera (cca kolem 20.00 hodiny).

Kráter v ulici Na Křivině.

Kráter v ulici Na Křivině.

Čtyřka v obraze
Tradiční bubeníci rozduněli Budějovickou, až DBK třásl. Celou show moderoval Honza Musil. Spiderman se na lezení po síti už moc těší. lanovka na petřín 114 "To je lebka horské kozy, jaké u nás žijí?" "Kamzící"!" Při pietním aktu se vzpomínalo jak venku před věznicí, tak i v jejích prostorách.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no