Voda v Michli by měla začít téct zítra večer

Kvůli pondělní bouřce se propadla silnice v ulici Na Křivině v Michli. Od nahlášení propadu pracují na odstranění závady pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací. Půda v okolí propadu je podmáčená.

V ranních hodinách dorazili na místo starosta městské části Pavel Caldr, vedoucí odboru stavebního a statik.

Statik zkontroloval bytový dům, u kterého došlo k propadu chodníku a silnice, konstatoval, že nehrozí žádné nebezpečí ztráty stability dotčeného objektu, neboť aktivní zóna napětí pod základy domu je mimo jámu. V případě zhoršení stávajícího stavu, zvětšení jámy směrem k objektu, je nutno opakovat kontrolní prohlídku.

„V případě nutné evakuace jsme připraveni pomoci a máme k dispozici 100 volných míst v ubytovně na Novodvorské,“ uvedl starosta Pavel Caldr. „Pro obyvatele byla zajištěna náhradní pitná voda včetně svozu odpadu. Dodávka elektrické energie a plynu do okolních domů nebyla omezena.“

Voda by měla být zprovozněna během středečního večera (cca kolem 20.00 hodiny).

Kráter v ulici Na Křivině.

Kráter v ulici Na Křivině.

Čtyřka v obraze
pop-up 108 Fiat-Doblo-3 Budoucnost národa má o ekologii zájem Ne, jelen může být doopravdy těžší než 50 kilogramů. Jejich váha dosahuje až 250 kg! DSC01610 "To je lebka horské kozy, jaké u nás žijí?" "Kamzící"!"
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no