Víkend bude v zoo patřit koním Převalského

Zoo Praha si na tento víkend připravila netradiční program, který představí nejen koně Převalského, ale zvláště zemi, ve které žije. Příchozí čekají tradiční hry s kostkami, lukostřelba s mongolskými luky a zejména stavba tradiční mongolské jurty.

Víkendový program odstartuje v sobotu v 10 hodin sérií komentovaných setkání u výběhu pražských převaláků v horní části zahrady, které budou probíhat každou celou hodinu až do 16 hodin. Program doplní výstava fotografií z letošního transportu koní do Mongolska či ukázka transportní bedny. Pro děti jsou připravené hádanky a kvízy, atmosféru dokreslí mongolská hudba.

V neděli pak dojde v zoo ke skutečným mongolským oslavám. Od 9 hodin budou moci zájemci  sledovat stavbu tradiční mongolské jurty. Ve 14 hodin proběhne vernisáž výstavy fotografií renomovaného fotografa Petra Joska s názvem Mongolsko – země koní, která zachycuje mongolský život, kulturu i fascinující přírodu. Od 15 hodin pak bude možné na louce za výběhem žiraf vyzkoušet lukostřelbu s tradičními mongolskými luky.

Program:

Sobota 19. 7.

10.00 – 16.00 Komentované krmení u výběhu koní Převalského, ukázka fotografií z letošního
transportu a transportních beden, drobné aktivity pro děti

Neděle 20. 7.

10.00 – 16.00 Pokračování sobotního programu
Hlavní program:
9.00 – 12.00 Stavba tradiční mongolské jurty
14.00 – 15.00 Představení hotové jurty
Vernisáž výstavy fotografií Petra Joska Mongolsko – země koní
Ukázka tradiční mongolské hudby
15.00 Exhibice lukostřelby s tradičními mongolskými luky (severní parkoviště)
Čtyřka v obraze
pop-up 003 Ne, jelen může být doopravdy těžší než 50 kilogramů. Jejich váha dosahuje až 250 kg! Dominikánský dvůr v současnosti. Další vchod na pozemek, tudy se ale nechodí. Citrusov! Show může začít!
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no