V ulici 5. května je nové návěstidlo, informuje o situaci na D1

Nové mobilní zařízení pro provozní informace (ZPI) se objeví v ulici 5. května ve směru z centra, kde bude informovat o aktuálních opravách a situaci na D1.

Jedná se o přívěsné vozidlo s vlastní řídicí jednotkou, které nese panel LED pro zobrazování aktuálních údajů důležitých pro bezpečnost a plynulost provozu. TSK plánuje jeho využití v rámci celé Prahy dle aktuální potřeby.

„Výhodou tohoto mobilního zařízení je možnost jeho rychlého nasazení téměř kdekoliv v Praze i možnost implementace dalších zařízení, jako jsou kamery, sčítače dopravy a komunikátory a plnohodnotného propojení s Národním dopravním informačním centrem,“ říká šéf TSK Ladislav Pivec, podle kterého se první informační vozík bude zkoušet na frekventovaném úseku ulice 5. května ve směru na dálnici D1, na které probíhá několik fází rekonstrukcí a údržby. „Řidiči přehledné a aktuální informace jistě ocení,“  dodává.

Horní polovina činné plochy informační tabule o rozměrech 1,9 x 2,5 metru umožňuje zobrazení textů a dopravních symbolů ve dvoubarevném bílo-červeném provedení světelných bodů, dolní polovina pak pouze bílé světelné body.

Čtyřka v obraze
U gilotiny, kterou používali nacisté, na lidi padá tísnivá atmosféra. DSC01683 IMG_2338 (2) DSC06486 amococo 3 "Fuuuj, bobky!"
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no