V Modřanech vytvářejí dobrovolníci hrací louku s ohništi

Až pojedete na výlet na kole, nebo se budete jenom chtít projít, můžete se zastavit na pozemku pod modřanským jezem mezi cyklostezkou vedoucí k Portu 62 a ulicí Vltavanů, kde postupně vzniká hrací louka pro děti i dospělé.

Louka stojí v zátopové oblasti a proto na nich není možné postavit klasické hřiště. Dobrovolníci spolu se sdružením SASVA se ale snaží o zkrášlení areálu.

Nyní jsou na ní hotová dvě ohniště s hravými místy k sezení – beruškami a motýlky, navíc na louce najdete houpačky, opičí dráhu pro nejmenší a twistr. Jsou osazené i kůly na houpací sítě, dále tam je prostor pro míčové hry a badminton. V nejbližších dnech přibudou skákací panák, šachovnice a kuželky. Aby louka byla veselá, jsou všechny prvky zdobeny keramickými mozaikami, které vyskládaly děti.

Hrací louka by měla být oficiálně dokončena do konce září, kdy by měla být hotova i plocha pro kuličky a obří Člověče nezlob se.

„V klubovně sdružení SASVA na Belárii si již teď je možné zapůjčit mnohé sportovní i rekreační vybavení pro vlastní akce. Doufáme, že hrací louka bude často využívána,“ vybídla k návštěvě Dana Třebická ze sdružení SASVA.

Sdružení pro alternativní školní a volnočasové aktivity (SASVA) navázalo v roce 2006 na činnost Dětské klubovny, která vznikla v roce 1998 jako aktivita rodičů a dětí za účelem společného a tvořivého využití volného času.

 

Čtyřka v obraze
DSC01615 podoli Tradiční bubeníci rozduněli Budějovickou, až DBK třásl. bus pruvod 032 lanovka lanová dráha na Petřín 020 DSC01617
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no