Policie našla v Bohdalci pěstírnu konopí

V ulici Pod Sychrovem nalezli policisté ze čtvrtého policejního obvodu pěstírnu s 209 rostlinami konopí, dvěma vietnamsky mluvícím lidem hrozí až pět let vězení.

K informacím o pěstírně se vlastně policisté dostali náhodou, v úterý minulý týden ve tři hodiny ráno zkontrolovali podezřelé vozidlo, které parkovalo v ulici Pod Sychrovem. Během kontroly zajistili dva vietnamsky hovořící muže, u kterých nalezli páčidlo, kuklu, mačetu a svítilnu.

Policisté začali mít podezření, že zde muži buď spáchali, nebo se teprve chystají spáchat trestnou činnost majetkového charakteru, protože u sebe měli „nádobíčko“. Policisté proto prohlédli všechny rodinné domy v okolí, ale nezjistili, že by byl některý z nich narušený.

Při tom si ale všimli, že u jednoho z nich je silně cítit zápach marihuany. Vzhledem k tomu oba vietnamsky hovořící muži skončili na policejní služebně, aby podali vysvětlení k výše uvedeným skutečnostem. Policisté také zároveň informovali kolegy z kriminální služby, kteří se zabývají drogovou problematikou.

Ti prošetřováním všech okolností zjistili, že v jednom z domů bude nejspíš zřízená pěstírna marihuany, proto začali dům hlídat a zároveň požádali soud o příkaz k domovní prohlídce. Mezi tím co objekt hlídali a čekali na povolení k prohlídce, k domu přišel vietnamsky hovořící muž a následně i žena. Kriminalisté je zadrželi ve chvíli, kdy odemykali dveře a chtěli do domu vstoupit. Následnou prohlídkou rodinného domu, který měla dvojice pronajatý, zjistili, že je zde opravdu zřízená pěstírna s 209 rostlinami konopí.

S třiatřicetiletou ženou a třicetiletým mužem kriminalisté čtvrtého policejního obvodu zahájili trestní stíhání za výrobu omamných a psychotropních látek. Pokud budou odsouzení, hrozí jim až pětileté vězení. Kriminalisté také podali podnět na jejich vzetí do vazby, který byl u muže akceptován a jeho stíhání bude vedené vazebně.

Čtyřka v obraze
Show může začít! pop-up 002 Zatím prázdný stožár. Kromě důstojníků uctila památku i ministryně spravedlnosti Helena Válková a předseda pražského vrchního soudu Jaroslav Bureš. lanovka na petřín 101 pop-up 111
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no