Policie našla v Bohdalci pěstírnu konopí

V ulici Pod Sychrovem nalezli policisté ze čtvrtého policejního obvodu pěstírnu s 209 rostlinami konopí, dvěma vietnamsky mluvícím lidem hrozí až pět let vězení.

K informacím o pěstírně se vlastně policisté dostali náhodou, v úterý minulý týden ve tři hodiny ráno zkontrolovali podezřelé vozidlo, které parkovalo v ulici Pod Sychrovem. Během kontroly zajistili dva vietnamsky hovořící muže, u kterých nalezli páčidlo, kuklu, mačetu a svítilnu.

Policisté začali mít podezření, že zde muži buď spáchali, nebo se teprve chystají spáchat trestnou činnost majetkového charakteru, protože u sebe měli „nádobíčko“. Policisté proto prohlédli všechny rodinné domy v okolí, ale nezjistili, že by byl některý z nich narušený.

Při tom si ale všimli, že u jednoho z nich je silně cítit zápach marihuany. Vzhledem k tomu oba vietnamsky hovořící muži skončili na policejní služebně, aby podali vysvětlení k výše uvedeným skutečnostem. Policisté také zároveň informovali kolegy z kriminální služby, kteří se zabývají drogovou problematikou.

Ti prošetřováním všech okolností zjistili, že v jednom z domů bude nejspíš zřízená pěstírna marihuany, proto začali dům hlídat a zároveň požádali soud o příkaz k domovní prohlídce. Mezi tím co objekt hlídali a čekali na povolení k prohlídce, k domu přišel vietnamsky hovořící muž a následně i žena. Kriminalisté je zadrželi ve chvíli, kdy odemykali dveře a chtěli do domu vstoupit. Následnou prohlídkou rodinného domu, který měla dvojice pronajatý, zjistili, že je zde opravdu zřízená pěstírna s 209 rostlinami konopí.

S třiatřicetiletou ženou a třicetiletým mužem kriminalisté čtvrtého policejního obvodu zahájili trestní stíhání za výrobu omamných a psychotropních látek. Pokud budou odsouzení, hrozí jim až pětileté vězení. Kriminalisté také podali podnět na jejich vzetí do vazby, který byl u muže akceptován a jeho stíhání bude vedené vazebně.

Čtyřka v obraze
Jediná budova, která by mohla na místě zůstat. Zvědavci si prohlíží policejní vozidlo. Ne, jelen může být doopravdy těžší než 50 kilogramů. Jejich váha dosahuje až 250 kg! Čest památce padlých hrdinů. Na vystoupení se připravuje pejsek Rozárka. DSC02655
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no