Počet havárií vodovodů se zvýšil, nejvíce je jich na Čtyřce

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) zaznamenaly za první pololetí letošního roku 2 307 havárií na vodovodní síti, což je o 85 událostí více oproti loňskému roku.

„Nejčastější příčinou havárií byla koroze potrubí a pohyb půdy,“ sdělil mluvčí společnosti Tomáš Mrázek. Průměrná doba přerušení dodávek klesla, a to z 8 hodin 21 minut v prvním pololetí roku 2013 na 6 hodin a tři minuty v prvních šesti měsících letošního roku.

Nejvíce havárií bylo v Praze 4 (488), Praze 9 (346) a v Praze 6 (343). Největší událostí byla havárie vodovodního řadu DN 600 v Markétské ulici v Praze 6, kdy bylo bez dodávky vody přes třicet tisíc odběratelů. Komplikovaná oprava trvala téměř 25 hodin. „Náhradní zásobování pitnou vodou zajišťovalo 56 přistavených cisteren a vodu rozvážející autocisterny,“ upřesnil Mrázek.

Od ledna do června PVK registrovaly 1 823 havárií na kanalizaci. Ve shodném období uplynulého roku to bylo 1 754 havárií.

Čtyřka v obraze
Pavel Prchal při prezentaci svého projektu. lanovka lanová dráha na Petřín 002 AoA AMOCOCO Letterkenny IRELAND 2012 JPG Děti si musely odložit pití, aby si mohly hrát na prolézačkách. I Jan Hrušínský. Poznáte všechny druhy?
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no