Petra Tuka Buzková obrazově provází melancholií v Chodovské tvrzi

Jak se v průběhu historie měnilo chápání pojmu melancholie? Vizuálního průvodce máte šanci spatřit až do konce měsíce Chodovské tvrzi, svůj výklad nabízí obrazy Petry Tuky Buzkové v cyklu Chlácholie.

„Autorka chápe melancholii jako něco vážného, stejné jako většinová společnost. Přesto v cyklu přináší nadhled a ironii,“ stojí v lákavé pozvánce na výstavu.

Cyklus prezentuje tři roviny chápání pojmu melancholie, jak starověké spojení se melancholickými lidmi (Saturnovými dětmi), tak středověké spojení se zvířatym tak i krajinná vyobrazení typická pro 19. století.

„Melancholik je silně emotivně založený člověk, zádumčivý. Z lékařského hlediska je melancholie duševní nemoc projevující se smutkem, stísněností a depresí. Právem je tedy pojem melancholie brán vážně. Chlácholie otvírá cestu k nadsázce a ironii v melancholii právě prostřednictvím zvířat, která bychom mohli ve spojistosti s melancholií nazvat nablblými,“ stojí v popisu výstavy.

Výstava bude otevřená do 31. července, všechny dny v týdnu, kromě pondělí, od 13 do 19 hodin.

Čtyřka v obraze
Zástupci občanského sdružení Křoviny debatují se starostou, jak by se mohl pozemek rekultivovat. Pirátská klapka. Navrhovaná vizualizace Branického dvora po rekonstrukci. DSC01595 Kromě běžců si sedmičku uživali i jejich čtyřnozí přátelé. DSC01596
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no