Petra Tuka Buzková obrazově provází melancholií v Chodovské tvrzi

Jak se v průběhu historie měnilo chápání pojmu melancholie? Vizuálního průvodce máte šanci spatřit až do konce měsíce Chodovské tvrzi, svůj výklad nabízí obrazy Petry Tuky Buzkové v cyklu Chlácholie.

„Autorka chápe melancholii jako něco vážného, stejné jako většinová společnost. Přesto v cyklu přináší nadhled a ironii,“ stojí v lákavé pozvánce na výstavu.

Cyklus prezentuje tři roviny chápání pojmu melancholie, jak starověké spojení se melancholickými lidmi (Saturnovými dětmi), tak středověké spojení se zvířatym tak i krajinná vyobrazení typická pro 19. století.

„Melancholik je silně emotivně založený člověk, zádumčivý. Z lékařského hlediska je melancholie duševní nemoc projevující se smutkem, stísněností a depresí. Právem je tedy pojem melancholie brán vážně. Chlácholie otvírá cestu k nadsázce a ironii v melancholii právě prostřednictvím zvířat, která bychom mohli ve spojistosti s melancholií nazvat nablblými,“ stojí v popisu výstavy.

Výstava bude otevřená do 31. července, všechny dny v týdnu, kromě pondělí, od 13 do 19 hodin.

Čtyřka v obraze
Jak se správně točí medailí? Občas kus trofeje upadne. bus pruvod 035 Ke "Kouzelnému stromu" dorazila snad celá třída Snad nikdo nespadne pod kola aut. Nepříliš známý pohled ze zadní strany dvora.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no