O víkendu se předvedou hráči na ukulele

Vždycky jste se chtěli naučit hrát na ukulele a tak jste si ho koupili a už vám několik let zabírá místo ve skříni? Nyní máte možnost ukázat mu trochu světla světa, o víkendu bude druhý ročník festivalu Ukulele festivalu v centru Prahy a v Úněticích.

Akce začne v pátek formou překvapení v centru Prahy. „Neváhejte a přineste svá ukulele! Již jsou na webu ke stažení festivalové songy s akordy,“ lákají organizátoři festivalu. Po flashmobu v centru Prahy bude následovat cesta magickými uličkami Prahy až ke břehu Vltavy, kde bude na účastníky čekat historická parní loď „Vltava“.

V půl šesté se všichni nalodí u Čechova mostu, kde si také mohou zájemci zakoupit lístky.

Následovat bude plavba skrz centrum Prahy, na programu večera jsou koncerty několika festivalových kapel, otevřený mikrofon a ukulele-jamm-sessions.

Program na palubě lodi bude: Orchestrina, Kurt Meimer, The Uke Box, Ukulele Swing Band, Betty´s Boys, and Ukulollo a samozřejmě budou probíhat workshopy a jamm session s hráči. Bar na lodi bude otevřený do 24.00 a bude se grilovat všechno možné – i pro vegetariánské strávníky. Jakmile loď zakotví, budeme moct přijmout i další pozdě příchozí návštěvníky.

Formální konec je předpoklídaný kolem 23. hodiny. Podle chuti a nálady se bude, po zavření baru na lodi, dále pokračovat ve městě.

V sobotu se bude pokračovat workshopy v Úněticích se známými hráči jako Ukulele Zaza, Ken Middleton, Paul Moore, Filip Moravec a Ondřej Šárek.

V únětickém pivovaru bude probíhat bohatý koncertní program, který začne ve 12.30 s kapelou The Ukulele Troublemakers. Dále budou následovat kapely: The Ukulele Fever Band, Štastné Ukulele, UkuleleJE, Nic´o, Prague Ukulele Band, René Souček, The Lucky Leles, The Ken Middleton hour, Elof and Wamberg a další. Pódium bude otevřeno do pozdních nočních hodin, takže každý kdo bude chtít posedět a zahrát si (pouze akusticky) bude vítán.

V neděli se bude pokračovat s workshopy, koncerty a nakonec se bude losovat tombola.

Cena vstupenek je na celý víkend 500 korun, na loď se dostanete za 300 korun.Workshopy vás budou stát 200 korun. Zájemci se mohou podívat pro více podrobností na webové stránky http://www.ukulelefestival.cz.

Čtyřka v obraze
Citrusov! Únava po doběhnutí. Schody u kostela sv. Prokopa v Braníku. Živá zvířátka fascinují děti nejvíce. Pohled do kutlochu. Tluče bubeníček, tluče na buben...
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no